Верховна Рада України 26 лютого включила до порядку денного законопроект про Антикорупційний суд.

Верховна Рада України 26 лютого включила до порядку денного законопроект про Антикорупційний суд.

Відповідне рішення підтримали 235 народних депутатів.

«Я ставлю на голосування надважливе питання, яке стоїть на порядку денному, згідно з регламентом, воно є вивіреним і воно звучить так: «про доручення комітету з питань правової політики та правосуддя щодо підготовки для термінового розгляду проектів законів про Вищий антикорупційний суд і про внесення змін до закону України про судоустрій і статус суддів у зв’язку із прийняттям закону України про Вищий антикорупційний суд». 235 «за», — повідомив Парубій.

Він зазначив, якщо комітет ухвалить висновок щодо вказаних законопроектів 28 лютого, Рада отримає можливість розглянути питання у першому читанні в четвер 1 березня.

23 грудня Петро Порошенко зареєстрував у Верховній Раді законопроект № 7441 «Про Вищий антикорупційний суд».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Першочергова задача України — створити незалежний антикорупційний суд» — постійний представник МВФ в Україні

Водночас Міжнародний валютний фонд повідомив, що ухвалення президентського законопроекту про Антикорупційний суд у його нинішній редакції є порушенням Києвом своїх зобов'язань перед МВФ і суперечить рекомендаціям Венеційської комісії.

Представниця президента у Верховній Раді запевнила, що рекомендації МВФ будуть враховані у законі про Антикорупційний суд.

18 січня Рада не змогла включити до порядку денного сесії законопроект про антикорупційний суд. У ЄС офіційно виступили з критикою української влади через те, що президентський законопроект суперечить обіцянкам Києва та рекомендаціям Венеціанської комісії.

У МВФ заявили, що очікують зміни законопроекту про Антикорупційний суд під час його підготовки до другого читання, а також зміни і до закону про пенсійну реформу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Охорона суддів та стандарти ЄСПЛ: головне у проекті Порошенка про Антикорупційний суд

Поділитись: