УКРАЇНА

Рада ввела кримінальну відповідальність за доведення до самогубства

8 лютого, 2018 19:30
УКРАЇНА/Рада ввела кримінальну відповідальність за доведення до самогубства
Зберегти
Вигляд
Верховна Рада ухвалила зміни до Кримінального кодексу, якими вводиться кримінальна відповідальність за доведення до самогубства.

Верховна Рада ухвалила зміни до Кримінального кодексу, якими вводиться кримінальна відповідальність за доведення до самогубства.

Відповідний законопроект підтримали 229 народних депутатів.

«Законодавчим актом встановлено кримінальну відповідальність за будь-яке сприяння особі у вчиненні нею самогубства чи спроби самогубства», — йдеться у повідомленні.

Законом викладено ч. 1 ст. 120 «Доведення до самогубства» КК України у новій редакції, згідно з якою доведення до самогубства карається обмеженням волі на строк до 3 років або позбавленням волі на той самий строк.

Закон прийнято з техніко-юридичними правками.

Раніше Мінохорони здоров'я повідомило, що створить гарячу лінію для запобігання самогубств українців.

Пов`язані новини
Життя
11 лютого 2019
Депутати не підтримають закон про кримінальну відповідальність за «кнопкодавство» – автор проекту
Депутат від фракції «Народний фронт» Леонід Ємець, який є автором проекту закону про запровадження кримінальної відповідальності за неособисте голосування депутатів (№8461), вважає, що це скликання парламенту не підтримає цей проект. Цей закон депутати зареєстрували ще влітку 2018-го, але він так і не був проголосований парламент. У коментарі Громадському Ємець заявив, що парламент нинішнього скликання, на його думку, не підтримає цей закон: «На даний момент, з цим парламентом, який вже, мабуть, забув про свої обіцянки, що голосувати усі будуть особисто, і вже багато тих людей, які свого часу, в минулому скликанні, як і я, ходили у футболках «Голосуй особисто» і вимагали від «Партії регіонів» особистого голосування, ставши депутатами повторно, чомусь забули про цю свою обіцянку. Я зареєстрував законопроект, але наразі достатньої кількості голосів у парламенті, обраному за цією виборчою системою, очевидно немає», – наголосив депутат.Нагадаємо, рух ЧЕСНО повідомив, що карткою народного депутата із фракції «Блоку Петра Порошенка», президента Федерації футболу України Андрія Павелка декілька разів проголосували під час пленарного засідання Верховної Ради 7 лютого. Сам депутат в цей час перебував на 43-му Конгресі Спілки європейських футбольних асоціацій (УЄФА) у Римі.Законопроект №8461 про кримінальну відповідальність за «кнопкодавство», зареєстрували 8 червня 2018 року, а 11 червня документ надійшов на розгляд профільного комітету. Щоправда, за словами депутата, комітет так і не включив його до порядку денного./Марко Погуляєвський
Перевірено
Зберегти