Верховна Рада України звернулася до Ісламської Республіки Іран із закликом визнати свою повну відповідальність за збиття літака компанії «Міжнародні авіалінії України».

За відповідну постанову, якою схвалюється заява парламенту у зв’язку з трагічною загибеллю пасажирів літака рейсу PS 752 внаслідок збиття Іраном, проголосували 368 народних депутатів.

В документі міститься заклик до світової спільноти та міжнародних організацій підтримати Україну в її наполяганні щодо проведення розслідування, встановлення всіх винних, їхнього належного покарання, повернення тіл загиблих та здійснення іранською стороною всіх компенсаційних виплат.

Також висловлюються співчуття родинам і близьким усіх загиблих та парламентам країн, чиї громадяни стали жертвами катастрофи, колективу авіакомпанії МАУ, «у зв’язку із втратою колег, високий професійний рівень яких не викликає жодного сумніву».

Верховна Рада наполягає на необхідності проведення прозорого, незалежного та всебічного розслідування обставин трагедії і закликає керівництво Ірану до відкритої співпраці з іноземними державами та міжнародними організаціями, а також надання усілякого можливого сприяння їхній роботі.

Також Рада закликає Міжнародну організацію цивільної авіації (ІКАО) своєчасно оцінити ризики польотів цивільної авіації з метою запобігання подібних трагедій у майбутньому, а також звертається до всіх міжнародних партнерів з пропозицією спільно розробити для цього дієві політичні й технічні механізми.

Крім того, парламент закликав органи державної влади України повною мірою інформувати суспільство про результати розслідування катастрофи.

  • Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився уночі 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана.
  • На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців
  • Серед загиблих також було 82 громадяни Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також по 3 громадяни Німеччини та Великої Британії.
  • 9 січня прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що дані канадської розвідки та розвідки союзників вказують на те, що український літак збила іранська ракета.
  • 11 січня Іран визнав, що літак Boeing ненавмисне збила іранська ракета, оскільки його сприйняли за ворожий об’єкт.
Поділитись: