Верховна Рада проголосувала у другому читанні за законопроєкт, який запроваджує штрафи за неперсональне голосування у парламенті.

За законопроєкт №2148 проголосував 261 народний депутат.

Згідно з законопроєктом, Кримінальний кодекс України доповнили статтею 364−2. Вона передбачає, що за неперсональне голосування депутатів каратимуть штрафом від 3 тисяч до 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — від 51 до 85 тисяч гривень.

Апарат Верховної Ради має забезпечити відеофіксацію пленарних засідань парламенту, щоб контролювати процес голосування. Голова Ради повинен повідомити про факт кнопкодавства та доручити лічильній комісії вилучити карту такого депутата та провести голосування повторно.

Потім глава Ради повинен доручити апарату підготувати повідомлення про виявлене порушення, яке разом з протоколом, стенограмою, стенографічним бюлетенем відповідного засідання і відеозаписом він направить в Державне бюро розслідувань.

Нагадаємо, нещодавно народні депутати від «Опозиційної платформи — За життя» (ОПЗЖ) Сергій Ларін і Віктор Чорний «винайшли» новий механізм, який дозволяє кнопкодавити, не натискаючи на чужу кнопку пальцем.

Поділитись: