Верховна Рада збереться на позачергове засідання в понеділок, 13 квітня. Орієнтовно початок о 14:00.

Про це повідомив спікер Верховної Ради Дмитро Разумков після погоджувальної ради.

«На нараді обговорили ті питання, які найімовірніше будуть виноситися на позачергове засідання ВР у понеділок. Засідання орієнтовно відбудеться о 14 годині. Сподіваюсь, що воно буде тривати не дуже довго, бо більша частина питань була обговорена, і було досягнуто згоди щодо їхнього розгляду на нарадах, робочих групах, у комітетах», — зазначив він.

Очікується, що депутати ухвалять закони, необхідні для подальшої співпраці з МВФ. Водночас глава комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев повідомив журналістам, що його комітет не підготує до позачергового засідання банківський законопроєкт (його ще називають «антиколомойським») у другому читанні.

Він наголосив, що комітет має намір працювати швидко, і не буде затягувати підготовку законопроєкту до другого читання, однак регламент роботи Ради порушувати не буде.

Як відомо, під час підготовки до другого читання законопроєкту народні депутати подали понад 16 тисяч поправок.

Нагадаємо, 30 березня Рада ухвалила у першому читанні так званий «антиколомойський» законопроєкт. Ним регулюються повноваження Національного банку щодо виведення банків з ринку, визнання їх банкрутами. Також закон однозначно забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам.

Ухвалення банківського закону та змін до державного бюджету на 2020 рік є двома ключовими вимогами, які Міжнародний валютний фонд поставив Україні для підписання кредитної програми на 5-8 мільярдів доларів. Раніше серед вимог було також ухвалення закону про ринок землі, який Рада схвалила у другому читанні 31 березня.

Розгляд земельного закону депутати також намагалися затягнути, внісши численні правки (загалом 4018 правок). Через це закон Рада розглядала майже 2 місяці.

Поділитись: