Колишній власник ПриватБанку, олігарх Ігор Коломойський прокоментував внесення депутатами, зокрема колишніми працівниками його телеканалу «1+1», 16 335 правок до законопроєкту, який має унеможливити повернення ПриватБанку у його власність.

Про це Коломойський повідомив у коментарі «НВ».

Так, на питання журналістів про те, як так сталося, що більшість правок до так званого «антиколомойського» закону внесли саме ті депутати, які симпатизують олігарху, Коломойський відповів: «Наскільки я знаю, вони симпатизують Україні. Я нікого ні про що не просив».

Сам банківський законопроєкт олігарх назвав «антиукраїнським».

«Я б назвав цей закон не «антиколомойським», а антиукраїнським. Торгівля суверенітетом і Конституцією за 30 срібняків, правда, дуже дорогих», — заявив Коломойський.

Він підтвердив, що підтримує зв'язок з депутатом Олександром Дубінським, який вніс до банківського законопроєкту майже 1200 правок, а депутата Антона Полякова, який вніс найбільше правок (понад 6 тисяч) назвав депутатом, «який говорить правду».

Зазначимо, що до банківського законопроєкту депутати подали рекордну кількість правок — 16 335. 7 депутатів, яких пов'язують з Ігорем Коломойським, внесли по більш ніж 1 тисячі правок. З переліком цих депутатів можна ознайомитися у матеріалі.

Ухвалення банківського закону та змін до державного бюджету на 2020 рік є двома ключовими вимогами, які Міжнародний валютний фонд поставив Україні для підписання кредитної програми на 5-8 мільярдів доларів. Раніше серед вимог було також ухвалення закону про ринок землі, який Рада схвалила у другому читанні 31 березня.

Розгляд земельного закону депутати також намагалися затягнути, внісши численні правки (загалом 4018 правок). Через це закон Рада розглядала майже 2 місяці.

30 березня Рада ухвалила у першому читанні так званий «антиколомойський» законопроєкт

Законопроєктом регулюються повноваження Національного банку щодо виведення банків з ринку, визнання їх банкрутами. Також закон однозначно забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам.

25 березня частина депутатів «Слуги Народу» закликала якнайшвидше ухвалити «антиколомойський» закон, аби отримати допомогу від МВФ та уникнути дефолту. У той же день на сайті Ради зареєстрували одразу три альтернативних законопроєкти.

Їхніми авторами відповідно є соратник Ігоря Коломойського депутат Ігор Палиця, депутат «Слуги Народу» Олександр Дубінський, якого також пов’язують з Коломойським, та депутатка «Слуги Народу» Ольга Василевська-Смаглюк, яка працювала на каналі «1+1», що належить Коломойському

Поділитись: