Верховна Рада 21 липня остаточно погодила закон, який звільняє виробників кіно та відеоконтенту від сплати податку на додану вартість за надання ними послуг на експорт.

Відповідне рішення підтримали 229 народних депутатів на засіданні Ради.

Документ звільняє від ПДВ в Україні експорт послуг з виробництва та компонування відеофільмів, кінофільмів, анімаційних (мультиплікаційних) фільмів, телевізійних програм, рекламних роликів, фоторекламних матеріалів, комп’ютерної графіки. Для цього парламентарі внесли зміни до Податкового кодексу.

Ініціатори закону переконують, що він має вдосконалити умови надання послуг із виробництва кіно- та відеоматеріалів на замовлення нерезидентів, привести їх у відповідність з практикою європейських країн та, тим самим, підвищити конкурентоздатність виробництва таких послуг в Україні.

Також автори документу сподіваються, що його ухвалення сприятиме розвитку галузі кіно- та відеовиробництва; розвитку малого та середнього бізнесу, який працює в суміжній з цим сфері (готелі, ресторани, транспорт тощо); розвитку туризму в Україні та покращення її іміджу закордоном; посиленню експортного потенціалу та конкурентоспроможності сфери послуг з виробництва кіно- та відеоконтенту на замовлення нерезидентів.

Зазначимо, до 1 січні 2023 року в Україні діятиме закон, яким звільняється від податку на додану вартість (ПДВ) українське кіновиробництво, а також закон, яким скасовуються митні збори при ввезенні в Україну кінопродукції.

Поділитись: