Постійні представники Франції та Великої Британії при ООН Франсуа Делатр і Карен Пірс на екстреному засіданні Ради безпеки заявили про відповідальність Росії та Ірану за останню хімічну атаку в сирійському місті Дума

Постійні представники Франції та Великої Британії при ООН Франсуа Делатр і Карен Пірс на екстреному засіданні Ради безпеки заявили про відповідальність Росії та Ірану за останню хімічну атаку в сирійському місті Дума.

Зокрема Франсуа Делатр заявив наступне:

«Військові сили Росії, як наземні, так і повітряні, перебувають у Східній Гуті. І в нещодавній хімічній атаці в Думі Росія взяла безпосередню участь».

Він також наголосив, що спільний механізм розслідування Організації Об'єднаних Націй та Організацій із заборони хімічної зброї вже виявляли застосування зарину і хлору «щонайменше у чотирьох випадках».

«Велика Британія підтримала заяви представників Франції і США про те, що відповідальність за використання хімічної зброї лежить на партнерах Сирії в Росії та Ірані. Росія, зокрема в рамках ООН, намагається вчинити розкол заходу і сходу, позиціонуючи себе як жертву», — зазначила Карен Пірс.

Постійна представниця Великої Британії також назвала співчуття Росії жителям Сирії «крокодилячими сльозами».

Раніше постійна представниця США в ООН Ніккі Гейлі заявила, що «на руках російського режиму є кров сирійських дітей».

Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп заявив що ухвалить рішення протягом доби про те, чи застосувати військову силу проти влади Сирії у зв'язку із застосуванням хімічної зброї в місті Дума.

Раніше Трамп назвав президента Сирії Башара Асада «твариною», коментуючи хімічну атаку в сирійському місті Дума провінції Східна Гута, що забрала життя щонайменше 70 людей.  Волонтерська рятувальна служба «Білі шоломи» заявила, що внаслідок хімічної атаки постраждали понад 1000 людей і вже підтвердили 70 смертей.

9 квітня Організація із заборони хімічної зброї розпочала розслідування атаки в Сирії.

Поділитись: