Війна

В Радбезі ООН пропонують засудити уряд Сирії за використання хімічної зброї

5 квітня, 2017 12:42
Війна/В Радбезі ООН пропонують засудити уряд Сирії за використання хімічної зброї
Зберегти
Вигляд
США, Велика Британія та Франція запропонували Раді Безпеки ООН прийняти резолюцію про засудження використання хімічної зброї у Сирії.

США, Велика Британія та Франція запропонували Раді Безпеки ООН прийняти резолюцію про засудження використання хімічної зброї у Сирії.

Документ вимагає від сирійського уряду зробити все можливе для проведення міжнародного розслідування інциденту газової атаки у повстанському районі Ідліб, повідомляє Reuters.

Уряди США, Великої Британії та Франції звинуватили у газовій атаці в районі Ідліб урядові сили Башара Асада, який відкидає свою причетність до інциденту.

Уповноважений по справах Сирії в ООН Стаффан де Містура заявив, що хімічна зброя була застосована з повітря.

Чернетка резолюції Радбезу ООН зобов’язує сирійський уряд посприяти міжнародному розслідуванню газової атаки, в результаті якої у місті Хан-Шейхун загинули близько 60 мирних мешканців. Сирія також має надати доступ до планів військових польотів та бортові журнали авіації.

Документ вимагає від генерального секретаря ООН Антоніо Гутерреша слідкувати за дотриманням Сирії зобов’язань щодо міжнародного розслідування.

Документ, зокрема, висловлює обурення фактами вбивства і поранення мирних мешканців, а також вимагає притягнути до відповідальності причетних до використання хімічної зброї.

Наразі невідомо, як на цей документ відреагують Китай та Росія, союзниця режиму Башара Асада.

У лютому Росія за підтримки Китаю наклала сьоме за рахунком вето заради захисту сирійського уряду від санкцій Радбезу.

Розслідування ООН і Організації за заборону хімічної зброї дійшли до висновку, що сили сирійського уряду відповідальні за три випадки газових атак у 2014 та 2015 роках. Також за їх висновками використовувала хімічну зброю і «Ісламська Держава». При цьому Сирія мала знищити свій арсенал хімічної зброї ще у 2013 році.

Нагадаємо, 4 квітня у місті Хан-Шейхун в утримуваному повстанцями районі Ідліб на півночі Сирії близько 60 мирних мешканців загинули від отруєння газом.

На переконання повстанців, атаку здійснили урядові сили Башара Асада. Таке ж переконання висловив уряд Франції, який скликав з цього приводу засідання Ради Безпеки ООН.

США також звинуватили у газовій атаці на Ідліб уряд Башара Асада.

Пізніше повідомлялося, що у госпіталь в Ідлібі, де знаходились постраждалі від газової атаки, влучила ракета.

5 квітня Міністерство оборони Росії заявило, що сирійські урядові сили дійсно здійснили авіаудар по Ідлібу, але їх мішенню були цехи з виробництва хімічної зброї біля Хан-Шейхуна, що належали бойовикам Аль-Каїди. Таким чином удар спричинив витік хімікатів, через який загинули мирні мешканці міста.

Цього ж дня невстановлені військові літаки здійснили черговий авіаудар по Ідлібу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Обличчя сирійської війни. Спецпроект»

Пов`язані новини