Радбез ООН ухвалив заяву із закликом припинити вогонь на Донбасі
Рада безпекиООН ухвалилазаяву із закликом припинити вогонь на Донбасі, уякій засуджується загострення бойових дій наДонбасі іззастосуванням забороненої важкої зброї.
Рада безпеки ООН ухвалила заяву із закликом припинити вогонь на Донбасі, у якій засуджується загострення бойових дій на Донбасі із застосуванням забороненої важкої зброї.
Про це йдеться у заяві голови Радбезу ООН, текст якої є у розпорядженні «Укрінформу».
Зазначається, що Радбез висловив повну підтримку суверенітету й територіальній цілісності України, закликавши сторони до дотримання Мінських угод.
В ООН висловили стурбованість щодо останнього загострення безпекової ситуації на Сході України.
«Рада Безпеки засуджує триваючі порушення режиму припинення вогню, особливо з використанням важкої зброї, забороненої Мінськими угодами, що спричинило трагічні загибелі, зокрема серед мирних жителів», — зазначають у документі.
У зв’язку з цим Радбез закликав до виконання зобов’язань з роззброєння та негайного виведення важкої зброї відповідно до Мінських угод.
Також у заяві йдеться про необхідність розширити зусилля гуманітарної допомоги в постраждалих від війни регіонах.
Наприкінці заяви Рада безпеки підтвердила «цілковиту підтримку» Резолюції 2166 (2014) щодо збитого авіалайнера Малайзійських авіаліній рейсу MH17.
Заява голови Ради Безпеки ООН є офіційним документом та затверджується на підставі консенсусу, тобто без можливості застосування права вето постійними членами Радбезу. Однак, на відміну від резолюції Радбезу ООН, заява не є обов’язковою до виконання, хоча вона може сприяти виконанню певних дій в ООН.
Раніше видання Associated Press повідомляло, що Радбез ООН ухвалить резолюцію з закликом припинити вогонь на Донбасі.
Як повідомлялося, ПАРЄ підтримала резолюцію про гуманітарні наслідки війни на Донбасі.
Раніше Україна закликала в Радбезі посилити міжнародні санкції проти Росії через ситуацію в анексованому Криму.
ДИВІТЬСЯ: Нова резолюція ООН щодо Криму має значення для статусу Росії як агресора — правозахисниця.
- Поділитися: