Парламентська асамблея Ради Європи підтримала резолюцію про гуманітарні наслідки війни в Україні.

Парламентська асамблея Ради Європи підтримала резолюцію про гуманітарні наслідки війни в Україні. 

У резолюціі вперше згадується ухвалений Верховною Радою закон про реінтеграцію і зазначається, що Донбас є окупованою територією, а Росія — агресором. Цю поправку, яку підтримали в ПАРЄ, внесла українська делегація.

У резолюції йдеться про негайне звільнення заручників та неприпустимість порушення їхніх прав.

Росію закликали дотриматися всіх попередніх резолюцій, що стосуються Донбасу та Криму, а також забезпечити безперешкодний доступ міжнародних організацій на непідконтрольних територіяї Донецької та Луганської областей.

Автором доповіді, яку заслухали в ПАРЄ перед дебатами та голосуванням, є литовський депутат Егідіус Варейкіс.

Під час виступу він зазначив, що гуманітарна ситуація в Україні викликає тривогу. За його словами, внаслідок війни на Донбасі та анексії Криму гуманітарної допомоги потребують понад 4 мільйона людей, загинули понад 10 тисяч людей, а кількість потерпілих перевищила 24 тисячі.

Варейкіс зазначив, що анексія Криму вплинула на місцеве населення, зокрема почала політику дискримінації щодо кримських татар і наголосив, що у міжнародному гуманітарному праві такі дії є військовим злочином.

Варейкіс зазначив, що до проекту резолюції було внесено зміни у зв'язку з великим обміном заручниками, який відбувся в Україні 27 грудня.

Він закликав усі сторони «проявити добру волю і звільнити всіх заручників якнайшвидше».

Українську владу закликали створити механізм, який би забезпечив підтримку звільнених з полону, а також їхніх сімей.

Раніше президент України Петро Порошенко заявив про намір підписати закон про реінтеграцію Донбасу, ухвалений Верховною Радою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закон про окуповані території: Що зміниться для мешканців Донбасу.

18 січня Рада у першому читанні підтримала закон №7163 про деокупацію

Законом передбачається, що Україна визнаватиме лише два документи, які видаються на окупованій території. Також передбачено повернення грошей за втрачене житло без судового збору.

Однак парламент не підтримав поправки про право СБУ прослуховувати телефони та перевіряти облікові записи користувачів без рішення суду та про розрив дипвідносин з Росією.

МЗС Росії назвало закон про реінтеграцію Донбасу «підготовкою до нової війни».

«Опоблок» зареєстрував постанову, яка блокує закон про реінтеграцію Донбасу до наступного пленарного засідання, 6 лютого.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile