«Радикальне розчарування»: соціолог розповів, як пандемія вплинула на ставлення українців до влади

В Україні епідемія коронавірусу негативно вплинула на ставлення до влади. Хоча під час першого карантину підтримка уряду була дуже високою.

Про це розповів генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто в інтерв'ю «РБК-Україна».

«Коли ми запитуємо, наскільки успішно влада бореться з коронавірусом, то більшість оцінок негативні. Якщо ми запитуємо, чи влада вводила правильний карантин, була надто м'яка, жорстка, то більшість вважає, що влада діяла оптимально або навіть надто м'яко», — заявив він.

За його словами, згідно з міжнародним дослідженням, успіх боротьби з епідемією досить сильно пов'язаний з довірою в суспільстві в цілому.

«Соціологи вимірюють general trust — довіру між людьми і довіру до незнайомців, але довіру до влади — особливо. Вона пов'язана з економічним розвитком і з боротьбою з COVID-19. Чим більше довіри, тим вище розвиток і тим успішніша боротьба з коронавірусом», — додав соціолог.

Водночас він зазначив, що через карантин в Україні відбулося радикальне розчарування. Мовляв, коли є одразу кілька факторів, які впливають на ставлення до влади, виокремити вплив кожного з них окремо досить важко.

«У цей період відбулося типове для всіх урядів і президентів України протягом першого року правління радикальне розчарування. Плюс «ковід». І який відсоток впливу того чи іншого фактора — важко сказати», — підсумував Паніотто.

Що в нас із карантином?

Уряд продовжив дію загальнодержавного карантину з обмеженнями «помаранчевої» зони до 28 лютого 2021 року. Крім того, з 19 грудня в Україні діють додаткові обмеження. Зокрема, вони стосуються розважальних заходів. Детальніше про це читайте тут. А з 8 до 24 січня в країні діятимуть посилені обмеження. Детальніше про локдаун читайте тут.

Наразі заклади харчування можуть працювати до 23:00, але з проведенням розрахункових операцій до 22:00.