Українці більше бояться економічних наслідків COVID-19, аніж самого захворювання — опитування
Половина опитаних українців бояться економічних наслідків пандемії коронавірусу, приблизно кожен третій — самого захворювання.
Про це свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг», проведеного 27 листопада — 1 грудня.
Так, 50% опитаних українців, оцінюючи кризу коронавірусу, більше бояться її економічних наслідків. Натомість 34% бояться більше самого захворювання, аніж фінансових труднощів. Таких людей більше серед старшого населення, жінок і мешканців сіл.
Окрім того, 70% опитаних вважають реальною загрозу коронавірусу особисто для себе та родини. 35% постійно носять маски, 63% — носять їх лише у місцях великого скупчення людей (транспорт, магазини, ринки тощо). Лише 2% нехтують носінням масок.
Приблизно 40% опитаних вважають, що успіх у боротьбі з коронавірусом більшою мірою залежить від президента та Міністерства охорони здоров’я. 32% вважають, що це залежить від міністра охорони здоров’я Максима Степанова. 17-18% покладають надії на парламент та уряд, 13% — на прем’єр-міністра.
Між тим 79% опитаних підтримують ідею масового тестування населення та обов’язкову ізоляцію виявлених хворих як засіб боротьби з коронавірусом. Протилежної думки — 17%. В ефективність такого заходу вірять 73%, не вірять — 19%.
Більше про опитування
Опитування проводили серед населення України віком від 18 років — опитали 1 200 людей. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами й типом поселення. Це було особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження становить не більш як 2,8%.
Ситуація з коронавірусом в Україні
За минулу добу, 3 грудня, в Україні зафіксували ще 15 131 випадок інфікування. Крім того, 13 383 пацієнтів одужали та 225 — померли від ускладнень.
А за весь час пандемії в Україні зафіксували 787 891 випадок COVID-19. З них 397 809 людини одужали, а 13 195 — померли від ускладнень коронавірусної хвороби. Останніми тижнями у нас щодоби фіксують від 9-10 до 16 тисяч інфікованих.
Якщо ви відчуваєте ознаки захворювання, зверніться до сімейного лікаря, самоізолюйтеся та повідомте про своє захворювання людям, з якими ви контактували. Детальніше про те, що робити, читайте у нашій пам'ятці.
- Поділитися: