Дональд Трамп планує призначити свого зятя Джареда Кушнера на посаду старшого радника глави Білого дому, якого в американській пресі називають найбільш впливовим зятем в історії США.

Новообраний президент США Дональд Трамп планує призначити свого зятя Джареда Кушнера на пост старшого радника глави Білого дому.

Громадське розповідає про 36-річного бізнесмена, якого в американській пресі називають найбільш впливовим зятем в історії Овального кабінету.

Призначення Кушнера радником президента викличе підозри в кумівстві

Джаред Кушнер, Facebook.com

Відповідну інформацію першою оприлюднила газета The New York Times. Згодом призначення зятя Трампа підтвердила команда нового президента. Призначення на урядову посаду родича (у цьому випадку – зятя) конфліктує з Актом про непотизм 1967 року.

Сенсацією повідомлення, втім, не стало. У листопаді 2016 року The New York Times повідомляла, що Кушнер розпочав процес консультацій із юристами з приводу пошуку можливого способу обійти закон.

Врешті підхід Кушнер усе ж знайшов: в адміністрації Трампа він працюватиме на неформальних засадах і не отримуватиме за свою працю заробітну платню.

Найбільш впливовий зять в історії США

Джаред Кушнер та Іванка Трамп, Facebook.com

У 2009 році Кушнер одружився з донькою Дональда Трампа Іванкою. Сповідник ортодоксального юдаїзму, Кушнер наполіг на тому, щоб його наречена прийняла перед одруженням його віросповідання. Весільна церемонія відбулася згідно з традиціями кидушину (церемонія весілля в іудаїзмі, яка включає, в себе, зокрема, підписання шлюбного контракту – ред.). Подружжя має трьох дітей.

Трамп називає доньку і зятя своїми найближчими радниками. «Вони найбільш близькі йому люди – й навіть більш впливові, аніж будь-які консультанти», – підтверджує на прохання Громадського американський журналіст Джеймс Кірчік.

Крім того, видання The Guardian називає Кушнера «найбільш впливовим зятем в історії США».

Кушнер – спадковий магнат

У спадок від батька Чарльза Кушнера Джаред отримав корпорацію Kushner Companies, підприємство з девелопменту нерухомості. Переважно воно веде бізнес у Нью-Йорку та штаті Нью-Джерсі.

У 2007 році Кушнер придбав будівлю на Манхеттені за $1,8 млрд. На той час сума угоди стала рекордною для американської нерухомості.

Рекордний контракт 26-річний Кушнер підписував як повноправний керівник Kushner Companies. Замінити батька у настільки молодому віці йому довелося через проблеми Чарльза Кушнера із законом. У 2005 році той визнав себе винним у несплаті податків і був засуджений на два роки позбавлення волі.

«Кушнер розуміє Трампа, а Трамп розуміє його, – пояснює кореспондент Foreign Policy Initiative Кірчік. – Він подібний до Трампа, він також є сином багатого і корумпованого торговця нерухомістю в Нью-Йорку».

Кушнер посприяв перемозі Трампа на президентських виборах

Журнал Forbes назвав Кушнера «людиною, яка виграла для Трампа Білий дім».

Обкладинка журналу Forbes

Видання підтверджує: на фінальному відтинку президентської кампанії саме Кушнер керував штабом Трампа. Бізнесмен формував стратегію, готував майбутньому президенту промови і вів його агітацію в інтернеті.

Крім того, Кушнера вважають провідником прагматичного підходу виборчої кампанії Трампа. Один із небагатьох представників молодого прошарку американських бізнесменів, що підтримали Трампа, він використав під час виборів провідні методи Кремнієвої долини.

Саме Кушнер зробив пріоритетом здобуття перемоги за системою колегії виборників – і зосередився саме на здобутті 270 голосів виборників, а не більшості голосів американських громадян.

Кушнер має вплив на кадрові рішення Трампа

Кушнер із дружиною в лобі штаб-квартири Трампа, Facebook.com

За півроку до перемоги Трампа на президентських виборах команда 70-річного магната розпочала підготовку до встановлення своєї адміністрації в Білому домі. Понад сотня людей працювала над програмою Трампа і планом його перших ста днів на посаді президента. Очолював її губернатор штату Нью-Джерсі Кріс Крісті.

Та за лічені дні після оголошення перемоги Трампа Крісті усунули з посади керівника. Частково на це вплинув тривалий корупційний скандал, фігурантом якого став губернатор.

Проте, за інформацією The Guardian, ініціатором звільнення Крісті став Кушнер. Свого часу той на посаді прокурора вів кримінальну справу батька Кушнера.

Крім того, згідно з повідомленнями інсайдерів, саме Кушнер наполіг на залученні до майбутнього уряду Трампа колишніх очільників великих американських банків. Зокрема – ветерана Goldman Sachs Стіва Мначіна.

Трамп вважає Кушнера здатним забезпечити мир на Близькому Сході

Сіндзо Абе, Джаред Кушнер, Іванка Трамп, Дональд Трамп і Майкл Флінн, Wikipedia.org

На цю цитату посилається керівник вашингтонського бюро The New York Times Елізабет Буміллер. Під час зустрічі з редакцією газети Трамп заявив  про те, що його зять володіє особливими знаннями про близькосхідний регіон і зацікавлений у вирішенні місцевих конфліктів.

За повідомленнями в американській пресі, Кушнер відповідатиме на посаді старшого радника Трампа за міжнародну сферу. У листопаді 2016 року, приміром, він разом із дружиною Іванкою був присутній на зустрічі Трампа з прем'єр-міністром Японії Сіндзо Абе.

Поділитись: