Макмастер сказав, що підтримка Росією уряду президента Асада затягнула громадянську війну та створила кризу, яка перекинулась на Ірак, сусідні країни та Європу.

Радник Білого дому з питань національної безпеки генерал Герберт Макмастер заявив, що настав час для «жорсткої розмови» з Росією через її підтримку сирійського уряду та її підривні дії в Європі.

Про це він сказав в програмі каналу ABC News в неділю, 3 грудня, передає «Голос Америки».

За його словами, підтримка Росією уряду президента Асада затягнула громадянську війну та створила кризу, яка перекинулась на Ірак, сусідні країни та Європу.

«Підтримка Росією такого жахливого режиму, який є частиною цього конфлікту, це питання требі піднімати, так само, як підривні дії Росії в Європі. Я думаю, настав час мати цю жорстку розмову з Росією», — сказав Макмастер.

Раніше цього місяця США здійснили бомбовий напад на сирійську повітряну базу у відповідь на, як стверджує Вашингтон, хімічну атаку уряду Асада на територію, утримувану повстанцями, в результаті якої загинуло принаймні 70 людей.

Сирія звинувачення відкидає, а Москва попередила, що подібні ракетні напади матимуть надзвичайно «серйозні наслідки». Минулого тижня секретар Тіллерсон відвідав Москву.

«Коли відносини досягли найнижчого рівня, залишається одне – рухатись нагору. Я думаю, візит Держсекретаря до Росії був надзвичайно на часі», — додав Макмастер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як Росія перехоплює вирішення конфлікту в Сирії

21 листопада у Москві президент Путін провів зустріч із президентом Сирії Башаром Асадом, під час якої запропонував йому перейти від військових дій «до політичних процесів» заради «мирного урегулювання конфлікту». 23 листопада Путін заявив про план провести Конгрес сирійського національного діалогу

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обличчя сирійської війни — СПЕЦПРОЕКТ

Поділитись: