Комерційні рахунки Суспільного розблоковані й тепер мовник може вільно розпоряджатися коштами на них.

Про це повідомила пресслужба Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Там зазначили, що арешт з рахунків 2 червня зняв відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України.

У НСТУ переконують, що тепер починають гасити борги з власного бюджету, щоб унеможливити подальше блокування рахунків компанії. Виплати компанії «Євроньюз» там планують завершити до кінця місяця. 

Наприкінці лютого 2020 року на рахунки Суспільного наклали арешт — роботу каналу було заблоковано. Це пов'язано з тим, що 18 лютого Міністерство юстиції України відкрило виконавче провадження щодо стягнення із Суспільного боргу у понад 10,5 млн євро та 73 тис. грн судового збору на користь акціонерного товариства «Євроньюз».

У «Суспільному» зазначають, колишня державна Національна телекомпанія України почала співпрацювати з «Євроньюз» у 2010 році, тобто ще до створення «Суспільного мовника». Згодом з бюджету припинили виділяти кошти на оплату ліцензійних платежів за договором про створення українськомовної версії «Євроньюз», що й спричинило появу боргу та відповідний судовий процес.

«Суспільний мовник» отримав цей борг у спадок як правонаступник усіх прав та обов’язків колишньої державної Національної телекомпанії України, яка припинила свою діяльність.

25 квітня у Кабміні повідомили, що ухвалили постанову, якою розблокували рахунки Суспільного. Згодом очільник мовника Зураб Аласанія повідомив, що хоч і постанова відкриває дорогу до розв'язання проблеми, бюрократичні процедури щодо розблокування рахунків можуть затягнутися.

Поділитись: