УКРАЇНА

Райські папери: Пінчук отримав елітну лондонську нерухомість від Коломойського за Криворізький комбінат

8 листопада, 2017 22:06
УКРАЇНА/Райські папери: Пінчук отримав елітну лондонську нерухомість від Коломойського за Криворізький комбінат
Зберегти
Вигляд
Про це свідчать документи, отримані журналістами Проекту репортажів на теми організованої злочинності й корупції (OCCRP) у межах міжнародного проекту «Paradise Papers».

Український олігарх Віктор Пінчук отримав елітну нерухомість у столиці Великої Британії Лондоні від інших українських олігархів Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова у якості своєрідної компенсації за Криворізький Залізорудний Комбінат.

Про це свідчать документи, отримані журналістами Проекту репортажів на теми організованої злочинності й корупції (OCCRP) у межах міжнародного проекту «Paradise Papers».

Перша будівля, якою Коломойський і його партнер, за даними розслідувачів, розрахувалися з Пінчуком — офісний центр на вулиці 27 Найтсбрідж в одній з центральних частин Лондона, престижному районі Белгрейвіа. Її власником у реєстрі офіційно значиться британська Bbay (Knightsbrige) Ltd, контроль над якою закінчується трастом з Острова Джерсі.

Утім, справжнім королівським трофеєм для Пінчука стала друга будівля. Це будинок «Grand Buildings» на Трафальгарській площі, за адресою 1-3 Strand Street London WC 2. Помпезна споруда, в якій колись розміщувався лондонський «Гранд Отель».

Детальніше про це та інші розслідування «Слідства.Інфо» на основі документів «Paradise Papers» дивіться і читайте на сайті Громадського.

«Трафальгарська битва» українських олігархів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Темний шоколад» Петра Порошенка: про що говорять документи «райських островів».

«Угода на мільйон»: як чиновник «Укртрансгазу» опинився в списку Paradise Papers.

У неділю, 5 жовтня, о 20:00 за київським часом одночасно чотириста журналістів в шістдесяти семи країнах опублікували свої матеріали про фінансові таємниці можновладців.

Навесні цього року учасники Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів а також Центру розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP, які торік оприлюднили проект «Панама Пейперз», отримали доступ до нових документів. Нове глобальне журналістське розслідування назвали «Paradise Papers» або «Документи з райських островів». Цього разу журналісти проаналізували дані про власників офшорних компаній з двох десятків юрисдикцій. Вони розташовані переважно на невеликих екзотичних островах.

Команда «Слідства.Інфо» як офіційний партнер OCCRP долучилася до цього міжнародного проекту і знайшла у документах більше десятка українських прізвищ.

Пов`язані новини