Ракета-носій Vega, двигун якої розробила державна компанія Південмаш, мала вивести на орбіту два супутники. Проте ракета невдало стартувала і втратила супутники.

Про це повідомляє українське підприємство Південмаш та компанія Arianespace.

Запуск ракети відбувся о 03:52 за Києвом з космодрому Куру у Французькій Гвіані. Це був другий пуск ракети у 2020 році та 17-ий за програмою Arianespace.

Через вісім хвилин польоту ракета почала відхилятися від курсу, у четвертому ступені сталися збої. Ракета втратила супутник для Європейського космічного агентства (ESA) та Іспанії, а також для Французького космічного агентства (CNES).

Наразі компанія вивчає, що могло стати причиною провалу запуску.

Україна і космос

Попри те, що Україна не запускає власні місії з вивчення космосу, вона долучається до співпраці з іншими країнами для освоєння космосу. Наприклад, у жовтні NASA запустила ракету-носій Antares, яку створили за співпраці космічної галузі України та США. У її створенні взяли участь американська Orbital ATK, конструкторське бюро «Південне», «Південний машинобудівний завод ім. Макарова» та низка українських підприємств.

А у вересні американська компанія Firefly Aerospace провела успішні випробування ракети Alpha, у створенні якої брали участь українські спеціалісти.

13 листопада Україна стала восьмою країною, яка підписала угоду у межах програми NASA «Артеміда» (Artemis) щодо принципів дослідження Місяця, Марсу, комет та астероїдів в мирних цілях.

Поділитись: