На космодромі «Уоллопс Айленд» у штаті Вірджинія, США, вночі запустили ракету-носій Antares. Вона є проєктом, над яким вже декілька років спільно працюють американські та українські космічні підприємства.

Про це повідомили у посольстві України в США.

За допомогою ракети-носія Antares модуль Cygnus доправить важливий вантаж до Міжнародної космічної станції: приблизно 3,6 тонни вантажу: продукти, обладнання та матеріали для проведення наукових досліджень.

Днем раніше, 2 жовтня, Національне космічне агентство США (NASA) за три хвилини до старту зупинило запуск вантажного космічного корабля Cygnus. Він мав полетіти до Міжнародної космічної станції, але завадили технічні несправності ㅡ перед самим запуском наземне обладнання надавало дивні дані.

Що відомо про ракету?

Ракету-носій Antares створили за співпраці космічної галузі України та США у сфері мирного дослідження космічного простору. У її створенні взяли участь американська Orbital ATK, конструкторське бюро «Південне», «Південний машинобудівний завод ім. Макарова» та низка українських підприємств.

Ракету створили для доставлення до МКС вантажного модуля типу Cygnus. Вперше її запустили на орбіту 21 квітня 2013 року.

Посольство нагадує, що у квітні допомагало американській компанії Northrop Grumman організувати окремий спеціальний рейс, щоб доставити з України до США команду фахівців з українських космічних підприємств. Наголошується, що без їхньої участі запустити Antares за графіком було б неможливо. 

Поділитись: