Одне з найбільших видавництв світу HarperCollins у червні 2021 року випустить збірник раніше неопублікованих робіт фантаста Джона Толкіна, присвячених Середзем’ю — місцю розгортання подій культових «Володаря перснів» та «Гобіта».

Про це повідомляє The Guardian.

Збірник називатиметься «Природа Середзем’я». У нього ввійдуть праці на тему географії вигаданого континенту, його історії та істот, що населяють ці землі.

Наприклад, читачі дізнаються, у чому секрет безсмертя ельфів, а також отримають відповідь на питання, яке давно є предметом суперечок серед фанатів: чи можуть ельфи, гобіти та навіть жінки-гноми відрощувати бороди.

Обкладинка збірника раніше неопублікованих робіт фантаста Джона Толкіна «Природа Середзем’я»
Фото:

HarperCollins

Як кажуть у видавництві, усі ці есе «перенесуть читачів назад у світ «Гобіта», «Володаря перснів» та «Сильмариліона».

«Для нього (Толкіна — ред.) Середзем'я було частиною цілого світу, який повинен бути дослідженим. У збірнику «Природа Середзем'я» якраз описуються подорожі, які він здійснив, прагнучи розкрити своє творіння», — розповідає представник видавництва Кріс Сміт.

Він зазначив, що хоч і остання книга з серії «Володар перснів» про Середзем’я була опублікована в 1955 році, письменник продовжував писати есе про цей вигаданий світ майже до своєї смерті в 1973 році.

Хто такий Толкін

Це культовий англійський прозаїк, поет, філолог і професор, класик світової літератури XX ст. та один із фундаторів жанрового різновиду фантастики — високого фентезі. Найбільш відомий як автор «Сильмариліона», «Гобіта» та «Володаря перснів». Екранізації останніх двох стали також культовими фільмами.

Багато авторів писали твори в жанрі фентезі й до Толкіна, однак через велику популярність і сильну належність до жанру багато хто вважає Толкіна «батьком» сучасної фентезі-літератури. У 2008 році британська газета The Times поставила його на шосте місце в списку «50 найвеличніших британських письменників з 1945 року». У 2009 році американський журнал Forbes назвав його п'ятим серед померлих знаменитостей із найбільшим прибутком.

Поділитись: