Червоногвардійський район - найгарячіше місце у Макіївці, оскільки знаходиться найближче до позицій українських військових у Пісках та Авдіївці. На відміну від більшої частини міста, снаряди сюди прилітають регулярно.

Зокрема, під обстріл 5 серпня потрапив приватний сектор, близько 23:00 на вулицю прилетів снаряд, утворивши чималий кратер. Осколки пошкодили скління, продірявили дахи та паркани. На щастя, ніхто з місцевих не постраждав - за півтора року люди навчилися рятуватися, ховаючись у підвалах та льохах власних будинків.

Людмила, будинок якої залишився без вікон, бідкається, що місцева «влада» ніяк не допомагає людям, житло яких постраждало внаслідок бойових дій.

«Була комісія з міськвиконкому. Сказали - не чекати. З минулого року люди не отримують жодної допомоги будівельними матеріалами. Як хочете, так і робіть, власними силами. В домі вітер гуляє. Це що за влада? Гнати в шию таких треба!», - каже жінка, незважаючи на свою палку прихильність до «ДНР».

Пенсіонер, син якого напередодні дивом врятувався від обстрілу, продовжує підтримувати України, проте не розуміє, чому страждає його квартал, де, за його словами, ніколи не базувалися бойовики.

«Я розумію, я розумію Україну. Вона захищає, захищає від смерті (...) Але чому вчора сюди прилетіло? Не розумію, невже можна так помилитися...» - каже він.

Місцева вчителька, натомість, не певна, хто стріляє, але єдине, до чого прагне - мир. Друге "спекотне" літо люди на Гвардійці вже пережили, а що далі - не знають.

/відео Громадське ТБ

Поділитись: