Медіакомпанія РБК відкликає з Держдуми Росії усіх журналістів після рішення комісії з етики, яка не знайшла доказів сексуальних домагань до журналісток з боку глави думського комітету з міжнародних справ Леоніда Слуцького.

Російська медіакомпанія РБК відкликає з Держдуми Росії усіх журналістів після рішення комісії з етики, яка не знайшла доказів сексуальних домагань до журналісток з боку глави думського комітету з міжнародних справ Леоніда Слуцького.

Про це йдеться у заяві на сайті РБК.

«Цим рішенням комісія з етики, по суті, визнала нормою можливість сексуальних домагань до журналістів з боку ньюзмейкерів. Ми не згодні з таким підходом і відмовляємося вважати нормальною позицію Думи з цього питання», — заявила співкерівниця об'єднаної редакції РБК Єлизавета Голікова.

Раніше низка журналістів подали скарги на главу комітету з міжнародних справ Леоніда Слуцького. Йдеться, зокрема, про кореспондентку ВВС Фаріду Рустамову та продюсерку телеканалу «Дождь» Дар'ю Жук.

Комісія Держдуми з етики заявила, що не знайшла «поведінкових порушень» у діях Слуцького.

Після засідання комісії, журналістки Рустамова і Жук заявили, що й не очікували іншого рішення. «Депутати поділилися з нами своїми поглядами на життя і мораль», — заявила РБК Фаріда Рустамова.

Слуцький заявляв, що залишає за собою право подати судовий позов проти тих, хто звинуватив його в сексуальних домаганнях.

У Росії комісія з етики має право вимагати від депутата принести публічні вибачення, якщо факти порушення ним етичних норм будуть доведені. Також комісія може позбавити його слова на одному або декількох засіданнях Думи і поширити інформацію в ЗМІ про неналежну поведінку парламентарія. Комісія навіть має змогу ставити питання про припинення повноважень депутата.

Поділитись: