Кабінет міністрів актуалізував Стратегію відродження вітчизняного авіабудування — вніс змін до плану заходів з її виконання та продовжив строки реалізації до 2030 року.

Таке рішення уряд ухвалив на засіданні 8 липня, повідомляє пресслужба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

«Україна має величезний потенціал та можливості повного циклу виробництва авіаційної техніки. Актуалізація і продовження строків Стратегії дозволить розробити державну цільову програму, що стане потужною фінансовою підтримкою галузі», — наголосив очільник відомства Ігор Петрашко.

У Мінекономіки підкреслили, що зміни, внесені в Стратегію, дозволять розробити та затвердити Державну цільову науково-технічну програму розвитку авіаційної промисловості.

Оновлений план заходів Стратегії передбачає модернізацію та виробництво пасажирських та транспортних літаків сімейства Ан, гвинтокрилів Мі, безпілотних літальних апаратів, імпортозаміщення комплектувальників з РФ.

Крім того, реалізація Стратегії сприятиме технічному переоснащенню виробничих потужностей літакобудівних підприємств, створенню сучасних центрів базового технічного обслуговування, ремонту авіаційної техніки українського виробництва та сертифікації авіаційної техніки за міжнародними стандартами, додали у міністерстві.

Цю стратегію уряд 10 травня 2018 року затвердив на період до 2022 року.

Нагадаємо, що у 2016 році Порошенко підписав закон, що звільняє від оподаткування українські авіабудівні компанії.

Поділитись: