Життя

Реальна вартість вживаного авто знизиться з 10 до 5 тисяч євро — радник при уряді про новий закон щодо акцизів

Громадське
Життя/Реальна вартість вживаного авто знизиться з 10 до 5 тисяч євро — радник при уряді про новий закон щодо акцизів
Зберегти
Вигляд
Реальна вартість вживаного імпортнтго авто в Україні після набуття чинності нового закону про розмитнення авто знизиться з 10 до 5 тисяч євро у середньому. Про це в ефірі Громадського повідомив Павло Кухта, заступник керівника стратегічної групи радників з підримки реформ при уряді.

«Насправді, з моєї точки зору, найважливіше що змінилось — це дуже значене зниження рівня акцизів, тобто значне зниження рівня оподаткування дешевих імпортних автомобілів. За старими правилами, за старим регулювання, офіційно купити автомобіль дешевше 10 тисяч євро в Україні було неможливо — тому що рівень акцизів на старі авто, та певні заборони регуляторні стосовно неекологічних авто — фактично відсікали цю можливість», — повідомив Кухта.

«Зараз ця цифра впала десь до 5 тисяч, трошки менше 5. Це дуже умовний розрахунок, але це з урахування нових правил нових акцизів, які встановила Рада, це нижній поріг. Тобто дуже значення зниження акцизів, розширення кола людей які матимуть легальний доступ до автомобілів», — додав експерт.

Водночас за його словами рішення Ради має як переваги так і недоліки: «З одного боку, оскільки Україна є бідною країною, є сільська місцевість, де може значно підвищитись рівень автоволодіння. З іншого боку, це вживані неекологічні старі авто».

Також він наголосив що це «плюс для бюджету», оскільки, якщо власники авто на єврономерах почнуть легалізуватись, то це додаткові кошти для держбюджету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Новий закон про розмитнення авто: це можна буде зробити втричі дешевше

Нагадаємо, що 8 листопада Рада ухвалила закон про спрощення процедури розмитнення ввезених автомобілів. За відповідне рішення проголосувало 250 депутатів.

Для розрахунку акцизу, цю суму потрібно буде помножити на кількість років з року наступного після виробництва авта на коефіцієнт об’єму двигуна (об’єм двигуна в кубічних сантиметрах, що ділиться на 1000). Для прикладу, вартість розмитнення Nissan Juke 2012 року з об'ємом двигуна 1600 кубічних сантиметрів складатиме 400 євро (50 (базова ставка)× 1,6 (об'єм двигуна) × 5 (років)).

Крім цього, Рада запровадила «знижку» на розмитнення за новою формулою у розмірі 50%. Спочатку пропонували зробити «знижку» протягом перших 60 днів, але під час пільговий термін вирішили збільшити до 90 днів. Вона діятиме для тих, хто вже ввіз авто та планує ввозити, протягом трьох місяців від дня з набуття законом чинності (це станеться, коли президент підпише його).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Затори в центрі Києва через авто на єврономерах: за що стоять мітингарі

Рада ухвалила даний закон у першому читанні 13 липня. Тоді його підтримало 265 депутатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Три питання про «євробляхи»: чому протестують власники нерозмитнених авто? 

Пов`язані новини