Речник Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко напередодні поширив на своїй Facebook-сторінці спам-допис з закликом копіювати текст його повідомлення собі на сторінку. Наступного дня почав виправдовуватися, посилаючись на роз’яснення кіберполіції.

Так, спам Шевченко поширив 22 вересня. У ньому йдеться про те, що для оновлення соцмережі потрібно скопіювати текст з його повідомлення собі на сторінку. А ще закликає ставити «+» у коментарях тих, «хто бачить цей пост».

Фото:

скріншот

Зазначимо, що плюси під дописом Шевченка залишили зокрема народна депутатка Ірина Геращенко, колишній головний військовий прокурор Анатолій Матіос та речниця поліції Києва Оксана Блищик. Загалом під постом залишили понад три сотні коментарів. У них багато хто з користувачів критикує речника МВС за поширення спаму.

Хтось у коментарях також попросив кіберполіцію України роз’яснити, чи правдиві такі повідомлення.

Наступного дня, 23 вересня, Шевченко написав, що отримав роз’яснення від кіберполіції щодо свого посту.

«Дане повідомлення не несе ніякого технічного змісту. Просто це як заклик до оновлення додатків + перехід на новий інтерфейс Facebook», — цитує Шевченко кіберполіцію. 

Фото:

скріншот

На момент публікації цієї новини Артем Шевченко свій спам-допис досі не видалив.

Зазначимо, що оновлення інтерфейсу соцмережі відбувається автоматично або ж вручну, і не залежить від поширення повідомлень на сторінці.

Ми також намагаємося взяти коментар у кіберполіції щодо цього інциденту.

Що таке спам і навіщо він потрібний?

Це масове розсилання повідомлень (у цьому випадку у соцмережі) рекламного чи іншого характеру людям, які не хотіли їх отримувати. 

Флешмоби з поширенням таких фейкових повідомлень гуляють мережею вже дуже давно. Їх ще називають «листами щастя», а суть полягає у «пошир це повідомлення, або щось станеться». У цьому випадку, не оновиться Facebook.

Як пише волонтерський освітній проєкт з інформаційної гігієни «Як не стати овочем», такий спосіб поширення спаму використовують для того, щоб зібрати базу «довірливих людей», які не дотримуються інформгігієни. 

Поділитись: