ENRU

Закон про реформу медицини виключає корупцію у Національній службі здоров’я — МОЗ

Національна служба здоров’я, яка передбачена законом про реформу медицини в Україні, має обмежені функції і не має доступу до бюджету.

Про це в ефірі Громадського сказав заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

За його словами, служба матиме менші повноваження, аніж аналогічні установи на Заході. Водночас, вона стиснута різними «контролями», що дозволить виключити корупцію.

«Ми запобіжників проти розпорядження (коштів — ред.) на власний розсуд заклали дуже багато. Порівняно з іншими країнами, з яких ми брали приклад, у нас найбільш безпечна модель, де Національна служба здоров’я доволі обмежена, стиснута різними органами з різних боків. На Заході більшу свободу і владу мають такі організації. Це довзоляє їм бути більш ефективними», – сказав він.

Ковтонюк уточнив, що серед запобіжників корупції є те, що служба напряму не отримує коштів.

«Гроші у нас лежать на казначейському рахунку. Це є кошти державного бюджету і ця служба не тримає їх на своїх рахунках, з яких вона може їх вивести. Вона не володіє лікарнями — це друга річ», — зазначив він.

Національна служба здоров’я виконуватиме роль єдиного національного замовника медичних послуг. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Pефopма системи охорони здоров'я: оцінка лікаpів, МОЗ, експертів та профільного комітету. 

Ковтонюк додав, що реформа охорони здоров'я в Україні запроваджуватиметься у декілька етапів. Нагадаємо, Рада пішла на канікули, не підтримавши закон про реформу медицини. 

Документ у другому читанні планують розглянути вже на цьому тижні. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Шпаргалка» для депутата: 5 «найгарячіших» законопроектів осені.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram