«Громадське.Реформа»: Чи будуть гроші на наукові проекти та як популяризувати науку
Два з половиною роки тому народні депутати ухвалили законопроект про наукову та науково—технічну діяльність. Документ розробилина основі кращих європейських практик і за участі українських науковців. Він мав дати поштовх «здоровому» розвитку науки, а не традиційному освоєнню бюджетних коштів, яких і так постійно не вистачало.
Два з половиною роки тому народні депутати ухвалили законопроект про наукову та науково-технічну діяльність. Документ розробили на основі кращих європейських практик і за участі українських науковців. Він мав дати поштовх «здоровому» розвитку науки, а не традиційному освоєнню бюджетних коштів, яких і так постійно не вистачало.
Але вже пішов третій рік з моменту ухвалення закону, а зроблено дуже мало. Поки створено тільки дорадчий органи при Кабмінові, який поки зібрався тільки раз. Зараз формується структура Національного фонду досліджень, який на конкурсній основі розподілятиме кошти між проектами та науковцями. І не проведено атестацію ні наукових, ні навчальних закладів, аби зрозуміти, які з них дійсно ведуть наукову діяльність, а які займають лженаукою.
У програмі «Реформа» о 21:10 на Громадському говоримо про проблеми галузі з керівником директорату з питань науки Міносвіти Дмитром Чеберкусом та заступницею голови ради молодих вчених НАН України Юлею Безвершенко. А про популяризацію науки розпитаємо шеф-редактора науково-популярного журналу «Куншт» Кирилом Безкоровайним.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Громадське.Реформа»: Що таке незалежність — дискусія з молодими реформаторами
Програма «Реформа» присвячена трансформації українського суспільства і виходить в прямому ефірі на Громадському щопонеділка о 21:00. Ведучий програми Андрій Андрушків запрошує на ефір реформаторів від влади і громадськості, аналітиків та чиновників, аби розуміти реальний хід реформ.
Також дивіться: «Громадське.Схід», «Громадське.Крим»,
«Громадське.Світ», «Простономіка».
Громадське є першим мультимедійним ЗМІ, створеним громадською організацією, що заснована та керується журналістами. Телеканал мовить цілодобово через супутник ASTRA-4А у відкритому доступі та в понад 100 кабельних та цифрових мережах.
Місією Громадського є створення інформаційного простору, що сприяє розвитку сталого суспільства та активної особистості.
- Поділитися: