Україна визнаватиме лише два документи, які видаються на окупованій території: свідоцтва про народження та смерть.

Україна визнаватиме лише два документи, які видаються на окупованій території: свідоцтва про народження та смерть.

Відповідну правку депутата від «Блоку Петра Порошенка» Мустафи Найєма підтримала Рада у межах ухвалення нового закону про окуповані території.

Він наголосив, що практика Європейського суду з прав людини вказує, що незаконність і недійсність правових актів окупаційних режимів, не поширюється на документи про народження та смерть людини.

«Міжнародна практика полягає в тому, що визнання медичних довідок, що підтверджують факт народження або смерті, ні в одному конфлікті не вважалися визнанням або легалізацією окупаційного режиму», — написав Найєм у Facebook. 

«В цьому законі закладені дуже важливі норми відносно того, що Україна не визнає жодного документа так званих цих республік, тому що їх не існує. Ми будемо тільки враховувати тільки свідоцтво про народження і свідоцтво про смерть, що сприяє також вирішенню гуманітарних питань для наших громадян на окупованій території», — зазначила у коментарі Громадському віце-спікерка Верховної Ради Ірина Геращенко.

18 січня Верховна Рада ухвала президентський законопроект про деокупацію Донбасу, який визнає Росію державою-агресором.

Згідно з текстом закону,  межі окупованих територій в цих областях, визначаються президентом України за поданням Міністерства оборони, підготовленим на основі пропозицій Генштабу ЗСУ.

Перед остаточним голосуванням парламентарі розглянули 672 поправки. За ту, яка передбачає розрив дипвідносин з РФ, не проголосували. Також Рада не підтримала право СБУ перевіряти електронну пошту, але комітет продовжить на цьому наполягати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закон про окуповані території: Що зміниться для мешканців Донбасу.

Поділитись: