Світ

Рейтинг президента Франції різко впав на тлі протестів проти цін на бензин — опитування

IFOP/Journal du Dimanche
Світ/Рейтинг президента Франції різко впав на тлі протестів проти цін на бензин — опитування
Зберегти
Вигляд
lead
Рейтинг президента Франції Еммануеля Макрона впав до 25% — найнижчого показника з моменту його інавгурації, 18 місяців тому.

Про це свічать дані опитуванням центру Institut français d'opinion publique (Французький інститут публічної думки, IFOP), на замовлення щотижневика Journal du Dimanche.

У жовтні 2018 року популярність президента серед французів була на рівні 29%, але в листопаді впала на 4 пункти на тлі масових протестів 17 листопада проти підвищення цін на бензин.

73%, в свою чергу, невдоволені діями президента. 

Рейтинг теперішнього прем’єр-міністра країни Едуарда Філіппа теж різко впав, до 34% — на цілі 7 пунктів порівняно з минулим місяцем.

JDD підкреслює, що динаміка популярності Макрона майже сягнула «історичного дна» серед сучасних лідерів Франції — на 18-тий місяць рейтинг Франсуа Олланда, попереднього президента Франції, була на відмітці у 20%.

Дослідження провели онлайн та по телефону з 9 по 17 листопада серед 1 957 повнолітніх французів.

17 листопада у Франції мітингувальники у жовтих жилетах, які невдоволені підвищенням цін на бензин, перекривали дороги у різних регіонах країни. Приводом до протестів стало рішення влади Франції підвищити податок на дизельне паливо на 6,5%, на бензин — на 2,9% з 1 січня 2019 року. Це, на думку ініціаторів підвищення податків, має змусити автомобілістів перейти на електрокари та активніше користуватись громадським транспортом, що, у свою чергу, позитивно вплине на екологічну ситуацію в країні. Реформа була ініційована президентом Франції Еммануелем Макроном.

У сутичках між протестувальниками та поліцією 17 листопада постраждали понад 200 людей. 18 листопада стало відомо, що в результаті протестів постраждали 409 людей, 14 з потерпілих перебувають у важкому стані. За даними МВС Франції, в акціях взяли участь понад 287 тисячі осіб. Поліція затримала 282 людини.

Автор: Лев Коротаєвський
Пов`язані новини