Інститут масової інформації проаналізував українські ЗМІ на наявність маніпулятивних матеріалів та опублікував антирейтинг новин.
Фото: flickr.com
Інститут масової інформації проаналізував українські ЗМІ на наявність маніпулятивних матеріалів та опублікував антирейтинг новин. Громадське, за оцінкою ІМІ, на останньомі місці. Це означає, що новини на сайті Громадського достовірні, а джерела надійні.

Експерти проаналізували новини із ТОП-50 українських інтернет-ЗМІ. Для цього вони скачали усі стрічки новин із 50 інтернет-ресурсів, які були опубліковані упродовж одного тижня у червні 2018 року, і зробили з них випадкову вибірку зі 100 новин для кожного сайту. 

«Кожну відібрану новину експерти промаркували як достовірну або ж таку, що містить різні види маніпуляції. Кожен вид маніпуляції віднімав бали від рейтингу сайту: Недостовірна новина — 2 бали, Ненадійне джерело — 1 бал, Маніпуляції з заголовком — 2, Маніпуляції з емоціями — 3, Мова ворожнечі — 4, Фейк — 5. За цими балами побудували рейтинг сайтів», — йдеться у повідомленні.

Так, антирейтинг очолило видання «Комсомольська правда». Під час моніторингу там виявили 64 достовірних новини, 9 новин із ненадійними джерелами інформації, а також 27 недостовірних новин, повідомляє ІМІ. Серед цих новин 15 новин мали маніпулятивні заголовки, 37 новин використовували маніпуляції з емоціями. Також експерти виявили 5 фейків та 6 новин, які містили мову ворожнечі.

Водночас під час моніторингу на сайті Громадського експерти визначили усі проаналізовані новини як достовірні. 

«Не було зафіксовано жодних новин із ненадійними джерелами інформації, якщо використовувались дописи з соціальних мереж, то акаунти були верифікованими. Завжди використовувались посилання. Також не було зафіксовано фейків, недостовірних новин, публікацій, які містили б маніпулятивні заголовки , маніпуляції з емоціями, мову ворожнечі», — йдеться у повідомленні.

Рейтинг українських медіа, які найбільше «вішають локшину»
Фото: Скріншот texty.org.ua

Ознайомитися з повним антирейтингом можна за посиланням.

Дослідження провели у межах проекту «Розвиток відповідальних інтернет-ЗМІ» за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у червні-серпні 2018 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Клікабельні заголовки — це як сцяти в штани: спершу тепло, а потім незручно» — журналіст

Раніше депутати підготували проект, який дозволить штрафувати ЗМІ за фейки і заперечення агресії РФ.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile