Життя / Соціальний захист

Рейтинг українських медіа, які найбільше «вішають локшину» — дослідження ІМІ

ІМІ
Життя/Соціальний захист/Рейтинг українських медіа, які найбільше «вішають локшину» — дослідження ІМІ
Зберегти
Вигляд
lead
Інститут масової інформації проаналізував українські ЗМІ на наявність маніпулятивних матеріалів та опублікував антирейтинг новин. Громадське, за оцінкою ІМІ, на останньомі місці. Це означає, що новини на сайті Громадського достовірні, а джерела надійні.

Експерти проаналізували новини із ТОП-50 українських інтернет-ЗМІ. Для цього вони скачали усі стрічки новин із 50 інтернет-ресурсів, які були опубліковані упродовж одного тижня у червні 2018 року, і зробили з них випадкову вибірку зі 100 новин для кожного сайту. 

«Кожну відібрану новину експерти промаркували як достовірну або ж таку, що містить різні види маніпуляції. Кожен вид маніпуляції віднімав бали від рейтингу сайту: Недостовірна новина — 2 бали, Ненадійне джерело — 1 бал, Маніпуляції з заголовком — 2, Маніпуляції з емоціями — 3, Мова ворожнечі — 4, Фейк — 5. За цими балами побудували рейтинг сайтів», — йдеться у повідомленні.

Так, антирейтинг очолило видання «Комсомольська правда». Під час моніторингу там виявили 64 достовірних новини, 9 новин із ненадійними джерелами інформації, а також 27 недостовірних новин, повідомляє ІМІ. Серед цих новин 15 новин мали маніпулятивні заголовки, 37 новин використовували маніпуляції з емоціями. Також експерти виявили 5 фейків та 6 новин, які містили мову ворожнечі.

Водночас під час моніторингу на сайті Громадського експерти визначили усі проаналізовані новини як достовірні. 

«Не було зафіксовано жодних новин із ненадійними джерелами інформації, якщо використовувались дописи з соціальних мереж, то акаунти були верифікованими. Завжди використовувались посилання. Також не було зафіксовано фейків, недостовірних новин, публікацій, які містили б маніпулятивні заголовки , маніпуляції з емоціями, мову ворожнечі», — йдеться у повідомленні.

Рейтинг українських медіа, які найбільше «вішають локшину»   
Скріншот texty.org.ua

Ознайомитися з повним антирейтингом можна за посиланням.

Дослідження провели у межах проекту «Розвиток відповідальних інтернет-ЗМІ» за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у червні-серпні 2018 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Клікабельні заголовки — це як сцяти в штани: спершу тепло, а потім незручно» — журналіст

Раніше депутати підготували проект, який дозволить штрафувати ЗМІ за фейки і заперечення агресії РФ.

Пов`язані новини