16 листопада в Міжнародний день толерантності визначили переможців антипремії «Дискримінатор року — 2017», яка вже вчетверте проводиться громадськими організаціями в Україні. Їх нагородили дипломами та символічними шорами.

16 листопада в Міжнародний день толерантності визначили переможців антипремії «Дискримінатор року — 2017», яка вже вчетверте проводиться громадськими організаціями в Україні. Їх нагородили дипломами та символічними шорами.

Переможців обрали в трьох номінаціях:

«Язик мій — ворог мій» — найбільш дискримінаційне висловлювання. Нагорода дісталася голові Чернігова Владиславові Атрошенку за пост у Facebook, де він висловився щодо перепису населення в Україні:

«Якщо брати патріотичну складову потрібно, щоб мінімум 3 дитини в сім’ї. Щоб дівчина і хлопець, вони виростали і знали, якщо в них не буде 3 дітей, значить вони якісь хворі або не такі, вони взагалі не українці! Це надзвичайно серйозне питання, воно чутливе, над цим потрібно працювати».

«Реально Г» — найбільш дискримінаційний учинок. Переможець — ректор Національного педагогічного університету імені Драгоманова Віктор Андрущенко, який примушував студентів замість занять іти на молебень «з нагоди професійного свята всіх освітян». Тоді студенти прийшли на молебень з написами на спині «Мене змусили сюди прийти замість пар». 

«Дискримінація «в законі» — найбільш небезпечна законодавча ініціатива, що може призвести до дискримінації. Переможці — Всеукраїнська Рада Церков, які цьогоріч у березні виступили проти ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству й боротьбу з цими явищами (Стамбульська конвенція).

Також на антипремії номіновані PinchukArtCentre за недоступність для людей з інвалідністю та Олег Ляшко, який порівняв ворогів народу з людьми з синдромом Дауна.

Організатори антипремії кажуть, що цього року вони отримали 49 заявок, серед номінантів опинилися, зокрема, Правий Сектор/Київ — «за розповсюдження риторики ненависті» та Дмитро Голубов, депутат від БПП, який подав законопроект №6239 про заборону абортів в Україні.

До складу журі конкурсу увійшли: заслужена артистка України Ірма Вітовська, представник Amnesty International Сольдадо Ковалісіді, засновниця ГО «Teenergizer» Яна Панфілова, журналістка Катерина Сергацкова, Віталій Пчолкін із всеукраїнського об’єднання осіб з інвалідністю «Група активної реабілітації», адвокатка й правозахисниця Юлія Науменко, Світлана Дубина та Ірина Федорович з Коаліції з протидії дискримінації в Україні, Олексій Біда з Української Гельсінської спілки з прав людини.

Щорічна антипремія «Дискримінатор року — 2017» організовується Коаліцією з протидії дискримінації в Україні.

Нагадаємо, що торік антипремію вручили Верховній Раді України, яка вилучила із законопроекту про запобігання домашньому насильству поняття «гендер» і «сексуальна орієнтація», у другій номінації перемогла сільська рада села Лощинівка за бездіяльність та схвалення антиромських погромів громадою села. А в номінації за найбільш дискримінаційне висловлювання «переміг» народний депутат Антон Геращенко за коментар в одному з видань щодо нардепа Надії Савченко: він публічно порадив їй вийти заміж і займатися дітьми, а не політикою.  

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: