У Спілці ректорів запропонували вдвічі скоротити кількість університетів в Україні. Але скаржаться, що МОН відмовило
У Спілці ректорів запропонували більш ніж удвічі скоротити кількість університетів в Україні, щоб зменшити фінансовий тягар на тлі війни і покращити якість вищої освіти. Однак там скаржаться, що міністр освіти Сергій Шкарлет цю ідею не підтримав.
Про це повідомив член Спілки та ректор Київського університету ім. Б. Грінченка Віктор Огнев'юк.
За його словами, проблема необхідності скоротити кількість університетів була актуальною ще до російського вторгнення, але зараз вона стала ще актуальнішою.
Огнев'юк каже, що у Спілці працюють над проєктом, який зможе вирішити цілу низку питань. Насамперед ідеться про скорочення кількості державних та комунальних університетів з 300 до 112-115 — на думку авторів ініціативи, це сприятиме концентрації людських, фінансових і матеріальних ресурсів та покращенню якості підготовки фахівців в Україні.
Також ректори запропонували підтримувати університети, які мають містоформувальну функцію, зокрема в Глухові, Дрогобичі, Кам'янці-Подільському тощо.
Ще одна ініціатива — розв'язання проблеми хаотичного формування ринку освітніх послуг (коли університети ведуть боротьбу не за якість, а за кількість освітніх програм).
Окрім Огнев'юка, до ініціативи приєдналися ректори Житомирської політехніки, Одеського національного медичного університету, Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного університету біотехнологій, Острозької академії та Запорізького національного університету. Також ідею підтримали президент Національної академії педагогічних наук та голова вченої ради Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.
Огнев'юк розповідає, що пробував поспілкуватися щодо цієї ініціативи з міністром освіти Сергієм Шкарлетом, але той нібито відмовився.
- Поділитися: