Вигляд проєкту «Нецензурована бібліотека» («The Uncensored Library») у Minecraft, підготовлений міжнародною організацією «Репортери без кордонів»
Фото:

Reporters Without Borders

Міжнародна організація «Репортери без кордонів», яка опікується питаннями свободи слова й прав журналістів, представила проєкт «Нецензурована бібліотека» («The Uncensored Library») — онлайн-сховище текстів, що не пройшли цензуру в різних країнах. Доступ до «бібліотеки» можна отримати через гру Minecraft.

Як ідеться в пресрелізі організації, проєкт приурочений до Міжнародного дня боротьби з кіберцензурою, який відзначається щороку 12 березня.

Для створення онлайн-сховища текстів обрали Minecraft саме тому, що він, на відміну від інших онлайн-платформ, доступний у країнах із високим рівнем цензури.

«Minecraft — це одна з найуспішніших комп’ютерних ігор у світі, в яку щомісяця грають 145 мільйонів людей. У ній можна створювати цілі світи з блоків і відчувати свободу відкритого світу… У країнах, де вебсайти, блоги й вільні ЗМІ загалом суворо обмежуються, Minecraft усе ще доступний для всіх», — ідеться в повідомленні.

В онлайн-бібліотеці доступні статті з п’яти країн, де, за оцінками «Репортерів без кордонів», рівень цензури є одним із найвищих у світі: Єгипет, Мексика, Росія, Саудівська Аравія і В’єтнам.

Проєкт «Нецензурована бібліотека» створювали 24 дизайнери студії BlockWorks. На бібліотеку пішло понад 12,5 мільйонів ігрових блоків і три місяці реального часу. За розмірами (300 метрів) онлайн-сховище є другим найбільшим у світі.

«"Нецензурована бібліотека" — це сміливе використання Minecraft. Вона справді втілює у собі все чудове, що є в цій грі та спільноті, яку вона створила», — зазначив керівник BlockWorks Джеймс Делані.

Для проєкту також створили окремий вебсайт, де можна отримати доступ до бібліотеки й детальніше ознайомитися з текстами, представленими в ній.

Поділитись: