Світ

«Репортери без кордонів» розмістили на Google Street View цитати журналістів, що зазнали переслідувань

9 квітня, 2018 16:58
Світ/«Репортери без кордонів» розмістили на Google Street View цитати журналістів, що зазнали переслідувань
Зберегти
Вигляд
Шведський підрозділ міжнародної організації «Репортери без кордонів» запустив проект Billboards Beyond Borders. На Google Street View розмістили цитати журналістів які загинули чи зазнали переслідувань.

Шведський підрозділ міжнародної організації «Репортери без кордонів» запустив проект Billboards Beyond Borders.  На Google Street View розмістили цитати журналістів які загинули чи зазнали переслідувань.

Білборди розмістили у Москві, Стамбулі, Бангкоку, Мальті, Нью-Йорку, щоб підкреслити право на свободу людей, чиї «голоси були придушені цензурою».

Так, в Москві розташований білборд з цитатою «Бути геєм — це нормально». Це цитата з інтерв'ю  зі звільненим через гомосексуальність вчителем,  за яке  в 2014 році на суму 50 тисяч рублів оштрафували головного редактора видання «Молодий далекосхідник» Олександра Сутіліна.  

На Таймс-сквер в Нью-Йорку з'явилася цитата журналістки, яку Трамп заблокував у Twitter, а на Мальті — журналістки, яку підірвали в автомобілі того самого дня, коли вона написала в своєму блозі про корупцію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Свобода слова під загрозою: що відомо про вбивство словацького журналіста.

Нагадаємо, міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» спільно з Freedom Voices Network оголосили про запуск проекту Forbidden Stories («Заборонені історії»). Проект покликаний сприяти продовженню історій, над якими працювали журналісти, що опинилися через свої розслідування під тиском влади або бізнесу.

Пов`язані новини