Міщанський суд Москви сьогодні, 7 листопада, почав по суті розгляд кримінальної справи «Сьомої студії». Одним із звинувачених є режисер та художній керівник московського театру «Гоголь-центр» Кирило Серебренников. В суд він прийшов у футболці з надписом «ЖГИ», яку бачать тільки глядачі засідання.

Про це повідомляє телеграм-канал видання «Ведомости». 

Разом із Серебренниковим на лаві підсудних декілька його колег – колишній продюсер «Сьомої студії» Олексій Малобродський, генеральний директор цієї організації Юрій Ітін, а також екс-керівниця департаменту державної підтримки мистецтва та народної творчості міністерства культури РФ Софія Апфельбаум.

Їх звинувачують у розкраданні 133 мільонів рублів (приблизно 56 млн грн), які виділили з державного бюджету на театральний проект «Платформа» в 2011-2014 роках. Всі обвинувачені свою провину заперечують, окрім ще одного фігуранта справи – колишнього бухгалтера «Сьомої студії» Ніни Масляєвої, яка після арешту весною 2017 року дала згоду на співпрацю з правоохоронними органами. Вона повідомила слідству про факт розкрадання коштів на понад 100 мільонів рублів.

Раніше, 2 жовтня 2018 року, генеральна прокуратура РФ передала звинувачення по справі «Сьомої студії» в суд. У суді 17 жовтня провели попереднє слухання. На засіданні адвокати звинувачених вимагали повернути матеріали справи назад в прокуратуру, суд цю вимогу відхилив. Також суд продовжив домашній арешт Кирилу Серебринникову, Юрію Ітіну та Софії Апфельбаум до 3 квітня 2019 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Театральне розслідування: у чому звинувачують російського режисера Кирила Серебренникова

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дискомфорт як пальне: хто такий Кирило Серебренников


Поділитись: