У разі часткового повернення санкцій проти російської делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи, відповідно до своїх попередніх заяв, росіяни мали б відмовитись від участі у роботі асамблеї.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив народний депутат України, член української делегації в ПАРЄ Олексій Гончаренко.

«Росіяни стверджували останні кілька років, що вони будуть брати участь у роботі ПАРЄ тільки з повним обсягом повноважень. Тому буде цікаво, якщо завтра ми зможемо на них все ж накласти певні обмеження, то як вони себе поведуть, адже за їхніми останніми заявами, вони мали б відмовитись», — заявив депутат.

Водночас, Гончаренко підкреслив, що позитивне голосування за повернення російської делегації до зали ПАРЄ є «великою помилкою».

«Це є втрата Радою Європи великої частини свого авторитету, це є намагання створити нову реальність, в якій з агресором знову намагаються розмовляти і умиротворити його», — додав депутат.

Нагадаємо, члени ПАРЄ проголосували за повернення російської делегації до асамблеї. 25 червня російську делегацію «запросили до роботи» в ПАРЄ. 25 червня група членів Парламентської асамблеї Ради Європи оскаржила повернення російської делегації. Це питання мають розглянути упродовж доби.

Представники Франції, Італії, Іспанії, Португалії, Норвегії, Австрії, Словаччини, Туреччини, Ісландії, Кіпру та Азербайджану в повному складі підтримали повернення Росії до ПАРЄ.

Українська делегація допускає призупинення участі в ПАРЄ через повернення Росії.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що розчарований рішенням ПАРЄ затвердити без обмежень повноваження делегації РФ.

Парламентська асамблея Ради Європи наклала на Росію санкції у квітні 2014 року через анексію Криму та війну на Донбасі, таким чином позбавивши росіян права голосу. Через це російська делегація припинила участь у роботі ПАРЄ. Також Росія не платить внески до Ради Європи з червня 2017 року.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile