Світ

РФ підозрює главу фонду Hermitage Capital Браудера в отруєнні Магнітського

Интерфакс
Світ/РФ підозрює главу фонду Hermitage Capital Браудера в отруєнні Магнітського
Зберегти
Вигляд
Генеральна прокуратура Росії розглядає версію про причетність глави фонду Hermitage Capital Білл Браудера до отруєння юриста фонду Сергія Магнітського. На думку російського слідства, у Браудера був мотив — «приховування вчинених ним злочинів».

У прокуратурі заявили, що свідчення журналіста Олега Лурьє, який перебував в одній камері СІЗО з Магнітським, підтверджують версію про отруєння Магнітського саме Браудером, повідомила “Новая газета”.

Крім цього, главу Hermitage Capital у Росії підозрюють також у причетності до смертей Валерія Курочкіна і Сергія Коробейнікова, які ймовірно були пов’язані з діяльністю Браудера.

Також «Новая Газета» повідомила, що радник генпрокурора Микола Атмоньєв вважає Браудера причетним і до отруєння російського бізнесмена Олександра Перепеличного, який був інформатором британського слідства у справі Магнітського.

Російська прокуратура відкрила нове провадження щодо Браудера за підозрою у організації злочинної спільноти і планує оголосити британського фінансиста у міжнародний розшук.

Нагадаємо, у Мадриді 30 травня 2018 року поліція на вимогу російського Інтерполу затримала міжнародного фінансиста, лобіста «закону Магнітського» Білла Браудера. Згодом його відпустили, адже російський ордер на арешт не був дійсним.

Білл Браудер — фінансист, інвестор, який 8 років присвятив тому, щоб домогтися ухвалення «закону Магнітського» і створити механізм впливу Заходу на корупціонерів у Росії, через яких загинув юрист Браудера Сергій Магнітський.

Браудер є одним із засновників британського інвестиційного фонду Hermitage Capital Management​.

«Список Магнітського» — закон про персональні санкції проти низки російських чиновників, яких підозрюють у порушеннях прав людини та корупції, а саме у причетності до одного з найбільших в історії Росії розкрадань бюджету.

Закон вперше введений у дію у США, згодом аналоги такого закону ухвалили ще низка країн, зокрема, Канада, Литва, Латвія, Естонія та Гібралтар.

Йдеться про суму у 230 мільйонів доларів, виведених з бюджету Росії у результаті махінацій з компаніями Hermіtаge Capital — інвестиційного фонду, заснованого британським фінанситом Вільямом Браудером. Саме ці махінації і розкрив юрист фонду Сергій Магнітський. У 2009 році його знайшли мертвим у московському СІЗО після тривалого тиску з боку силовиків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Білл Браудер: Я дав Путіну легітимність, на яку він не заслуговував


Пов`язані новини