Поліція Іспанії на вимогу російського Інтерполу затримала у Мадриді міжнародного фінансиста, лобіста «закону Магнітського» Білла Браудера.

Поліція Іспанії на вимогу російського Інтерполу затримала у Мадриді міжнародного фінансиста, лобіста «закону Магнітського» Білла Браудера.

Про це він повідомив у Twitter, зазначивши, що його ведуть до поліцейського відділку. 

«Наразі є лише обмежена інформація. Можу повідомити, що ми перебуваємо у Мадриді для зустрічі з прокурорами у справі про відмивання коштів, (справа Hermitage Capital). Його дійсно затримали на вимогу російського Інтерполу», — повідомив Громадському Вадим Клейнер (Hermitage Capital Management).

Слід зазначити, що на сайті Інтерполу немає картки Браудера. Водночас є заява від 2013 року, у якій йдеться про те, що використовувати Інтерпол для затримання Браудера заборонено, оскільки його справа політична.

«24 травня 2013 року Незалежна комісія з контролю за файлами Інтерполу дійшла висновку, що Російська Федерація використовувала канали Інтерполу для пошуку інформації про пана Вільяма Браудера переважно з політичних мотивів. Таким чином, це суперечило правилам Інтерполу. Організація рекомендувала видалити всі дані з баз даних Інтерполу, що стосуються запиту Російської Федерації щодо пана Браудера», — йдеться у повідомленні.

Заява від 26 липня 2013 року «INTERPOL cannot be used by the Russian Federation to seek the arrest of Mr William Browder» Фото: Скріншот сайту Interpol

Браудер опублікував твіт, у якому написав, що йому не повідомляють, до якого відділку везуть.

А також опублікував фото ордеру на арешт. В ореді зазначається, що причиною арешту є «шахрайство».

На запит на сайті Міністерства внутрішніх справ Росії, Громадське отримало інформацію про розшук Росією Вільяма Фелікса Браудера (повне ім'я Білла Браудера).

Інформація стосовно розшуку Білла Браудера МВС РФ Фото: Скришот листа-відповіді МВС РФ на запит 

За деякий час поліція відпустила Браудера

«Гарні новини. Іспанська національна поліція тільки що звільнила мене після того, як генеральний секретар Інтерполу в Ліоні порадив їм не шанувати нову «червону картку» російського Інтерполу. Це вже шостий раз, коли в моїй справі Росія зловживала Інтерполом», — написав Браудер у Twitter. «Red Notice» Інтерполу передбачає пошук місця перебування та арешт розшукуваних осіб з метою видачі або подібних законних дій.

Білл Браудер — фінансист, інвестор, який 8 років присвятив тому, щоб домогтися ухвалення «закону Магнітського» і створити механізм впливу Заходу на корупціонерів у Росії, через яких загинув юрист Браудера Сергій Магнітський. Браудер є одним із засновників британського інвестиційного фонду Hermitage Capital Management​.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Україна має накласти санкції на тих, хто засудив Сенцова — лобіст «закону Магнітського» Білл Браудер

«Список Магнітського» — закон про персональні санкції проти низки російських чиновників, яких підозрюють у порушеннях прав людини та корупції, а саме у причетності до одного з найбільших в історії Росії розкрадань бюджету.

Закон вперше введений у дію у США, згодом аналоги такого закону ухвалили ще низка країн, зокрема, Канада, Литва, Латвія, Естонія та Гібралтар.

Йдеться про суму у 230 мільйонів доларів, виведених з бюджету Росії у результаті махінацій з компаніями Hermіtаge Capital — інвестиційного фонду, заснованого британським фінанситом Вільямом Браудером. Саме ці махінації і розкрив юрист фонду Сергій Магнітський. У 2009 році його знайшли мертвим у московському СІЗО після тривалого тиску з боку силовиків.

Наприкінці грудня 2016 року тодішній президент США Обама розширив дію «закону Магнітського» на весь світ.

Канада приєдналась до «акту Магнітського» на початку жовтня цього року.

2 травня парламент Великої Британії ухвалив свій варіант «закону Магнітського».

«Закон Магнітського», схвалений парламентом Британії, схожий на канадський та американський, він глобальніший і застосовується не тільки щодо громадян РФ, а й до інших порушників прав людини з усього світу. Британський «закон Магнітського» також передбачає розкриття імен власників фірм в офшорах на британських заморських територіях.

23 травня королева Великої Британії Єлизавета II затвердила закон про санкції проти російських чиновників, що є аналогом «закону Магнітського».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Список Маґнітского: Знімальний майданчик — СПЕЦРЕПОРТАЖ

Поділитись: