ENRU

РФ заборонила в'їзд до анексованого Криму трьом кримським татарам — юристка

Трьом кримським татарам заборонили в'їзд на територію анексованого Росією Криму.

Про це повідомила «Крим.Реалії» юристка Ельвіна Семедляєва.

За її словами, вони не проживають у Криму на постійній основі. Двоє з них громадяни Туреччини, ще один – громадянин України.  

Зараз адвокати з’ясовують обставини заборони і хочуть оскаржити їх у суді.

«До нас звернулися троє кримських татар, яким заборонили в'їзд до Криму, двоє з них — громадяни Туреччини, вони проживають там уже дуже давно», — розповіла вона.

Як повідомила юристка, громадяни Туреччини намагалися отримати візи в посольстві Росії, проте їм відмовили без будь-яких пояснень і повідомлень.

«Ще одна людина — громадянин України. Тут у нього близькі родичі, яких він часто відвідував. При черговій спробі в'їхати до Криму йому вручили повідомлення про заборону на в'їзд до 2048-го року. У його випадку заборона була за запитом ФСБ», — розповіла юристка.

Адвокат Едем Семедляєв подав низку запитів до різних відомств (у тому числі МЗС РФ й головного управління з питань міграції), аби з'ясувати, хто саме і з якої причини заборонив кримським татарам в'їзд до Криму.

За словами Ельвіни Семедляєвої, двоє кримських татар із Туреччини часто допомагали своїм співвітчизникам у Криму.

«Вони тут організовували свята, надавали всіляку допомогу, в тому числі матеріальну, сім'ям кримських татар», — зазначила вона.

Раніше Кримська правозахисна група повідомила, що в СІЗО окупованого Сімферополя у квітні чотири людини померли неприродною смертю. Серед них — двоє кримських татар.