Адвокат Валентин Рибін, який захищає низку громадян РФ, яких українська влада звинувачує у держзраді та посяганні на територіальну цілісність, заявив, що готовий вести переговори як неофіційна особа щодо обміну заручниками.

Адвокат Валентин Рибін, який захищає низку громадян РФ, яких українська влада звинувачує у держзраді та посяганні на територіальну цілісність, заявив, що готовий вести переговори як неофіційна особа щодо обміну заручниками.

Про це Рибін заявив в ефірі Громадського.

«Я вважаю, що в даному варіанті офіційний статус осіб як раз-таки заважає проведенню цього діалогу... Я хотів запропонувати певний варіант і цей варіант я зараз обмірковую», — зазначив Рибін.

«Історія знає випадки, коли особи, що не володіють офіційним статусом державних чиновників або політичних діячів, досить успішно здійснювали переговори і допомагали людям повернутися з полону. В даному випадку йдеться про діалог України з Росією, я готовий запропонувати свою кандидатуру, як людину, яка можливо посприяє руху України і РФ назустріч один одному в питанні обміну громадян. Я вважаю, що маю певний досвід і є бажання допомогти повернутись громадянам України з РФ і росіянам, яких я захищаю, повернутися в РФ», — наголосив він.

На думку адвоката, представниця України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську Ірина Геращенко робила заяви, «які не сприяють діалогу».

«Тому що висловлювання Ірини Геращенко, вони однозначно не сприяють веденню з нею будь-якого діалогу», — сказав адвокат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія хоче повернути 14 росіян, які сидять за гратами в Україні — ЕКСКЛЮЗИВ

Раніше Ірина Геращенко звернулася до представника Росії у Тристоронній контактній групі у Мінську з ініціативою, що Україна готова передати 23 засуджених росіян задля розблокування процесу звільнення українців. Гризлов сказав, що відповіді щодо цього питання не має.

5 липня Геращенко повідомила, що Україна готова передати Росії ще 13 засуджених осіб задля звільнення українців.

У Кремлі прокоментували можливість обміну Сенцова та інших українців на засуджених в Україні росіян.

Ще у квітні 2018 Геращенко заявляла, що Москва затягує процес звільнення українців з російських тюрем.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: