Російська сторона штучно затягує черговий процес звільнення українських в’язнів.

Російська сторона штучно затягує черговий процес звільнення українських в’язнів. Москва досі не надала Україні відповіді щодо пропозиції про обмін 23 утримуваних росіян на українців у російських тюрмах.

Про це заявила представниця України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську Ірина Геращенко.

«Росія й досі не зацікавилася своїми 23 громадянами, натомість їх вносять у свої списку (для обміну на Донбасі – ред) ОРДЛО. Як і «беркутівців», щодо причетності яких до убивств на Майдані зараз ідуть розслідування. Ми розцінюємо це як штучне затягування чергового процесу звільнення», — написала Геращенко у Facebook.

У контексті обміну заручників на Донбасі Геращенко наголосила, що для України принциповим залишається негайне звільнення військових, журналіста Станіслава Асєєва  та інших заручників, які кілька років утримуються бойовиками на окупованому Донбасі.

«Украінська сторона готова задля цього помилувати тих украінських громадян , що здійснили злочини (але не вбивства ), пов‘язані з війною», — зауважила Геращенко.

Заява віце-спікерки Ради послідувала за заявою представника Росії у Тристоронній контактній групі з питань врегулювання ситуації на Донбасі Бориса Гризлова. Він сказав, що 4 травня у Мінську визначать дату та формулу обміну на Донбасі.

На початку квітня Геращенко повідомила, що Київ готовий передати Москві 23 росіян, які відбувають покарання в українських в’язницях, в обмін на українських заручників. Йдеться про росіян, яких засудили в Україні за звинуваченнями у злочинах проти суверенітету і територіальноі цілісності Украіни.

27 грудня 2017 року на Донбасі відбувся обмін заручників. Це перший за два роки та найбільший обмін. 

За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

Україна не передавала засуджених за вбивства, повідомила омбудсмен Валерія Лутковська. Уповноважена також зазначила, що повний обмін заручників «всіх на всіх» відбудеться після завершення війни на Донбасі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Україна не передала жодної людини, в якої була кров на руках», — інтерв'ю з омбудсменом про обмін полоненими.

Поділитись: