61-річна Сюзан упродовж року приходить на перехрестя Уоттер-стріт та 4-ї вулиці. Вона видивляється, чи серед сотень написів «Ми любимо тебе, Гізер» або «Тебе нема, однак тебе не забули» на стіні не з’явилися нові. Біля меморіалу — свіжі й зів'ялі квіти.

«Я бачила, що смерть Гізер щось значила для світу, що це мало результат. Але, Боже, зовсім не рада, що саме я повинна була принести таку жертву», — розповіла Сюзан Бро в інтерв'ю Reuters. 12 серпня виповнюється рівно рік від трагедії в Шарлоттсвіллі.

Тоді суботнього ранку сотні ультраправих зібралися в невеличкому містечку в штаті Вірджинія. Напередодні вони влаштовували смолоскипну ходу. Як зазначає ВВС, це був найбільший марш націоналістів за останні десятиліття.

Protesters clash in Virginia city on eve of white nationalist rally https://t.co/0CCmGtrrNS pic.twitter.com/DWxRO9AP4W
— Reuters Top News (@Reuters) August 12, 2017

Учасники ходи виступали проти знесення пам'ятника генералу Конфедерації. Його хотіли демонтувати, як і багато інших у країні: генерал Лі командував силами південних штатів Америки, які в роки Громадянської війни (1861–1865 років) намагалися зберегти рабовласницький лад. Водночас учасники маршу викрикували расистські, антимігрантські й антисемітські гасла.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Страх і ненависть у Шарлотсвіллі: що відомо про сутички на марші правих у Вірджинії

На противагу їм проводили акції опоненти: жителі містечка, активісти, антифашисти тощо. Між двома групами сталися сутички. Хтось тримався осторонь, однак до насилля вдалися обидві сторони.

Counter protesters regroup at Water St., reclaiming their city. #charlottesville pic.twitter.com/XD7PpEnXmU
— ACLU of Virginia (@ACLUVA) August 12, 2017

Після втручання поліції ходу заборонили. Однак поки правоохоронці розчищали вулиці, 21-річний Алекс Філдс в'їхав у натовп противників маршу. 19 людей отримали поранення, а Гізер Бро загинула

«У неї на чолі була величезна ґуля... Тримаючи її руку, я сказала: я зроблю так, щоб це було не дарма», — згадує Сюзан. Відтоді її життя змінилося. Зі шкільної вчительки вона перетворилася на справжню активістку і бореться за цінності, які відстоювала донька.

Поділитись: