УКРАЇНА

Рішення суду Лондона щодо «боргу Януковича» не враховує агресії РФ — Мінфін

29 березня, 2017 13:22
УКРАЇНА/Рішення суду Лондона щодо «боргу Януковича» не враховує агресії РФ — Мінфін
Зберегти
Вигляд
Міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив, що рішення Високого суду Лондона про прискорений розгляд позову РФ проти України щодо євробондів на $3 млрд, не враховує економічної і військової агресії з боку Росії

Міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив, що рішення Високого суду Лондона про прискорений розгляд позову РФ проти України щодо євробондів на $3 млрд, не враховує економічної і військової агресії з боку Росії.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Тільки що отримали рішення англійського суду щодо так званого «російського боргу», яке не визнає позиції і аргументів України у цій справі. Ми з повагою ставимося до цього рішення, але обгрунтовано вважаємо, що таке рішення не враховує об'єктивні факти економічної і військової агресії проти України і її народу, які Росія без перерви здійснює з 2014 року», — сказав міністр.

Раніше суд Лондона схвалив прискорений розгляд позову РФ до України про борг за євробондами на $ 3 млрд. Київ має намір оскаржувати рішення Високого суду Лондона. Суд, у свою чергу, дав дозвіл на подачу апеляції.

Нагадаємо, Україна в грудні 2015 року допустила дефолт по євробондам, викупленим Росією в грудні 2013 року на кошти Фонду національного добробуту ($ 3 млрд — сам випуск та $ 75 млн — останній купонний платіж).

Київ пропонував Москві реструктуризацію боргу на загальних з комерційними кредиторами умовах, Росія цей варіант обговорювати відмовилася, наполягаючи на суверенному характері заборгованості.

Борг повинен був бути погашений до 1 січня 2016 року. Однак в грудні 2015 року Україна ввела мораторій на обслуговування цієї заборгованості і до 1 січня 2016 роки не здійснила платіж на загальну суму $ 3,075 млрд у рахунок погашення та обслуговування належних Росії єврооблігацій.

17 лютого 2016 року, Мінфін РФ подав до Високого суду Лондона позов про стягнення заборгованості з України.

Інтереси Росії в суді представляє міжнародна юридична компанія Cleary Gottlieb Steen & Hamilton, яка консультує РФ протягом декількох років.

Україна 27 травня 2016 року подала до Високого суду Англії заперечення щодо позову, в яких вона вказала, що договір про запозичення, укладений в грудні 2013 року, є недійсним через порушення внутрішнього законодавства і встановлених українськими нормативними актами процедур при випуску єврооблігацій на $ 3 млрд, а також «тиск з боку РФ протягом всього 2013 року з метою не допустити укладення Україною Угоди про асоціацію з ЄС».

Міністр фінансів Данилюк впевнений у перемозі України в справі «боргу Януковича».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини