Рівень забруднення в крові матері впливає на темпи розвитку плоду в утробі — дослідження

Американські лікарі виявили закономірність між кількістю забруднення в крові матері та розвитком дитини в утробі: чим більше сторонніх речовин, тим повільніше розвивається дитина.

Відповідне дослідження лікарів Національного інституту дитячого здоров'я і розвитку штату Меріленд опублікували в журналі JAMA Pediatrics.

Органічні забруднювачі можуть сповільнити розвиток дитини. Люди переважно використовують такі забрудники в промисловості, а також як пестициди та ліки. В організм вони часто потрапляють через рибні та молочні продукти.

Під час дослідження вчені спостерігали за 2284 вагітними жінками без ожиріння чи інших небезпек для здоров’я плоду. Вони з’ясували, що органічні забруднювачі можуть не тільки потрапляти в кров, але і проникати через плаценту.

Так, у 25% жінок у яких був найвищий рівень забруднення крові, дитина народжувалась з меншою окружністю голови, ніж у тих, у кого цей рівень був мінімальний.

Водночас вчені зазначили, що деякі речовини діють навпаки та провокують пришвидшений розвиток організму. При цьому окремі речовини самі по собі не можуть впливати на розвиток, а лише в поєднанні одне з одним. Відтак передбачити результати розвитку дитини в утробі матері все ще складно, додають лікарі.

Зазначимо, раніше вчені з’ясували, що діти, народжені з заморожених ембріонів, мають більший ризик розвитку раку у дитячому віці. Водночас цей показник все ще не високий.