РНБО готує до публікації реєстр колаборантів. Там буде багато людей, що виступали на всіх телеканалах — Данілов
Апарат Ради національної безпеки та оборони на доручення президента веде реєстр колаборантів. Найближчим часом його оприлюднять, щоб усі бачили їхні імена.
Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов, цитує Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.
За словами Данілова, у реєстрі буде «дуже багато людей, які до 24 лютого виступали на всіх телеканалах».
«Вони були завсідниками та навіть ведучими деяких програм і на наших каналах кричали про нашу державу, свободу слова», — сказав він.
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення нагадала, що минулого року регулярно фіксувалися посилення внутрішніх процесів із нав’язування проросійських поглядів українцям через екрани телевізорів.
За результатами перевірок у 2021 році штрафи отримали телеканал «НАШ» та інша юридична особа з логотипом «Максі-ТВ», яка ретранслювала ті ж самі програми: «Було 4 рішення зі зверненням до суду щодо анулювання ліцензії цьому проросійському мовнику і рішення ще 2019 року з клопотання до суду про анулювання ліцензії "Максі-ТВ". Ці наші рішення і досі в судах».
Нацрада вказує, що «прибрати мовлення медведчуківських українофобів з ефіру» вдалося лише після рішення РНБО 2 лютого 2021 року про санкції щодо юросіб, які транслювали програми телеканалу «112-Україна».
«У всіх таких рішеннях регулятора названі персони, які з піною біля рота доводили українському суспільству, що країна робить велику помилку, бо рухається у протилежному від "русского мира" напрямку. Тому ми з нетерпінням чекаємо на цей Перелік колаборантів і сподіваємося, що всі ці симоненки, лукаші, портнови, рабіновичі, ківи та інші одіозні персони, а також ведучі, які їм підспівували, підпадуть під санкції української влади», — заявляє Нацрада.
Боротьба з колабораціонізмом
Нагадаємо, у березні народні депутати України ухвалили закон щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність. До цього поняття включають:
- публічне заперечення збройної агресії проти України;
- встановлення та утвердження тимчасової окупації території України;
- публічні заклики до підтримки дій окупантів, співпраці з державою-агресором та невизнання державного суверенітету України;
- добровільне обіймання «посад» в окупаційній владі;
- пропаганду в навчальних закладах;
- передання матеріальних ресурсів бойовикам та військовим агресора на окупованих територіях;
- участь в організації та проведенні, заклики до проведення незаконних виборів та/або референдумів на тимчасово окупованій території;
- «інформаційну співпрацю» з державою-агресором та окупантами.
26 березня Верховна Рада проголосувала за законопроєкт про посилення відповідальності за колабораціонізм. У ньому депутати пропонують запровадити відповідальність за пособництво державі-агресору.
- Поділитися: