Політика

РНБО погодилась виключити з санкційного списку шістьох журналістів

Політика/РНБО погодилась виключити з санкційного списку шістьох журналістів
Зберегти
Вигляд

РНБО скасувала санкції проти шістьох європейських журналістів, «враховуючи значний суспільний резонанс та стратегічне значення відносин з Європейським Союзом». Як йдеться у заяві РНБО, пропозицію щодо прізвищ висунув президент України Петро Порошенко.

Серед тих, кого виключили зі списку - журналісти Бі-бі-сі Антон Чічеров, Еммі Уеллс та Стів Росенберг. А також Міхаель Рутц, який працює з німецькими виданнями Die Zeit та Frankfurter Allgemeine, Мануель Ангель Састре та Родрігєс Антоніо Хосе Памплієга, журналісти іспанської El Pais.

Однак, в РНБО зазначили, що не готові виключити, наприклад, іспанського журналіста Сесара Відаля, який, за їх даними, виступав спостерігачем на незаконному референдумі на Донбасі, а також робив заяви про штучний характер України як держави. Зокрема він стверджував: «…Ця штучна нація, яка зветься Україною, використовується в якості зброї для погроз Кремлю».

За пропозицію Кабінету Міністрів України, до додатку 1 до рішення РНБО від 2 вересня «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», введеного в дію Указом Президента від 16 вересня, були включені, зокрема іноземні громадяни, діяльність, або публічні виступи яких сприяли терористичним проявам на території України, дезінформували міжнародну громадськість щодо подій на окупованій територій, або які незаконно перетинали державний кордон України, з метою проникнення на окуповану територію.

До списку потрапили 34 журналіста і сім блогерів - представники Болгарії, Естонії, Німеччини, Угорщини, Ізраїлю, Казахстану, Латвії, Македонії, Молдови, Польщі, Росії, Сербії, Словаччини, Іспанії, Швейцарії та Великої Британії.

Міжнародна неурядова організація Комітет захисту журналістів, що базується в Нью-Йорку, засудила новий санкційний список.

/ фото dt.ua

hromadske.tv

Пов`язані новини