УКРАЇНА

РНБО про санкції щодо Рунету: Потрібен був елемент несподіванки

17 травня, 2017 12:54
УКРАЇНА/РНБО про санкції щодо Рунету: Потрібен був елемент несподіванки
Зберегти
Вигляд
lead
Рада нацбезпеки і оборони не повідомляла про підготовку нових санкцій, які передбачають, зокрема, заборону в Україні соцмереж «ВКонтакте», «Однокласники» та сервісу 1С «для елементу несподіванки»

Рада нацбезпеки і оборони не повідомляла про підготовку нових санкцій, які передбачають, зокрема, заборону в Україні соцмереж «ВКонтакте», «Однокласники» та сервісу 1С «для елементу несподіванки».

Про це під час круглого столу щодо запроваджених Радою нацбезпеки і оборони санкції заявив керівник Служби з питань інформаційної безпеки Апарату Ради національної безпеки і оборони України Валентин Петров, передає кореспондент Громадського.

На запитання учасників круглого столу про те, чому запроваджені санкції не комунікувались раніше, Петров відповів: «Потрібен елемент несподіванки».

Він також додав, що нові обмеження стосуються фізичних та юридичних осіб, а не програмних продуктів, і це обумовлено інтересами інформаційної безпеки.

«Коли були кібератаки на фіноргани, то на їхніх комп'ютерах було російське програмне забезпечення. Не думаю, що це співпадіння», — заявив Петров.

Нагадаємо, 16 травня президент України Петро Порошенко підписав указ про нові санкції Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року, які передбачають, зокрема, блокування доступу до соцмереж «ВКонтакте » і «Однокласники»

Також секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що ці санкції ініціювала Служба безпеки України.

В Інтернет Асоціації України заявили, що наразі заблокувати російські соцмережі неможливо, оскільки це потребує великих коштів на переоснащення обладнання та зміни топології мережі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Борітеся — поборете»: як українські спільноти відреагували на заборону «ВКонтакте».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини