Рада національної безпеки та оборони на засіданні 26 грудня запровадила додаткові санкції проти Росії. Про це Громадському повідомив голова парламентського комітету з питань безпеки та оборони Сергій Пашинський.

Санкції стосуються бізнесменів, політиків, депутатів, силовиків, які активно підтримували чи сприяли агресивним діям проти України.

Також санції запровадили проти організаторів так званих виборів ватажків та депутатів на території окупованих Донецької та Луганської областей, а також щодо військових, суддів та правоохоронців, причетних до захоплення українських моряків у Керченській протоці та їхнього незаконного утримання в російських в'язницях.

«Був введений величезний пакет санкцій проти суб’єктів господарювання російської Федерації і фізичних осіб, які мають відношення до впровадження російської агресії», — сказав Пашинський.

За його словами, під санції потрапили депутати Державної Думи, зокрема від політичної партії «Єдина Росія», а також причетні до обстрілу українських кораблів, персон, «які фальшують зараз кримінальні справи проти українських моряків».

Які саме підприємства потрапили до оновленого санкційного списку Пашинський не повідомив, зазначивши лише, що вони мають стосунок до військово-промислового комплексу Росії.

«Після технічного доопрацювання цей список буде опублікований, як це вже було раніше», — сказав Пашинський.

До початку закритої частини засідання РНБО президент Петро Порошенко анонсував запровадження нових санкцій за незаконні вибори на Донбасі та російську агресію в Чорному морі.

18 грудня Кабінет міністрів вніс пропозиції до Ради національної безпеки та оборони (РНБО) застосувати нові санкції проти Росії.

25 грудня Росія вирішила розширити перелік українських компаній та осіб, яких внесли в санкційний список.

Поділитись: