РНБО закликає не писати в групах та на форумах про свої маршрути та вільні дороги. Ось чому
На форумах та в групах у месенджерах WhatsApp, Viber, Telegram, Facebook Київщини масово зʼявляються однакові повідомлення. Українські фахівці закликають не контактувати у будь—яких месенджерах із невідомим акаунтами та не поширювати оперативну інформацію.
Про це повідомляє секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов та Центр протидії дезінформації.
На форумах та в групах у месенджерах WhatsApp, Viber, Telegram, Facebook Київщини масово зʼявляються однакові повідомлення. Автори дописів запитують, як дістатися до Києва, хто може підвезти з маленькою дитиною до Києва, як дістатись із Броварів до Борисполя.
«У всіх авторів є однакова особливість: вони — нові учасники, які долучилися до груп 25 лютого, пишуть здебільшого російською мовою. Особливої пильності потребує інформація, яку публікують у групах WhatsApp, створених протягом останніх 2-3 днів», — каже Данілов.
Він закликає не вказувати маршрути руху, як і куди дістатись та де ще є вільні й доступні дороги. Це можуть бути ворожі агенти.
«Якщо ви побачили схожі запитання і переконались, що автор — новий учасник форуму, слід подавати скаргу адміністратору групи та писати в коментарях, що автор опитування — ворог, який збирає інформацію», — пише Данілов.
Також у РНБО зазначають, що месенджер WhatsApp технічно захищений.
Окрім того, Збройні сили попереджають, що наразі відбуваються фейкові дзвінки з номерів військовослужбовців близьким та рідним із недостовірною інформацією про їхній стан та місце перебування. Цю інформацію ще перевіряють на достовірність.
Але якщо такі дзвінки справді будуть, то потрібно ставити питання, на яке лише ви двоє знаєте відповідь, наприклад, про назву дитячого садочку, до якого військовий ходив, його номер школи, день народження близького родича тощо.
Яка ситуація в Україні?
У ніч проти 24 лютого президент Росії Володимир Путін у відеозверненні заявив про початок «спеціальної військової операції» проти України. У низці українських міст прогриміли вибухи.
Перші удари окупанти завдали о 5 ранку по військовій інфраструктурі: аеродромах, центрах військового управління та складах ресурсів. В Україні запровадили воєнний стан.
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.
За даними міністра охорони здоров'я, станом на 26 лютого унаслідок російського вторгнення 198 цивільних, зокрема 3 дитини, загинули. Ще понад тисяча людей, зокрема 33 дитини, отримали поранення.
У деяких містах ввели комендантську годину. Росія та Україна також проводять консультації щодо часу та місця переговорів.
- Поділитися: