Рада національної безпеки і оборони України затвердила основні показники державного оборонного замовлення на 2020, 2021 і 2022 роки.

Про це йдеться в повідомленні пресслужби РНБО.

Так, у 2020 році на виконання ДОЗ планують витратити 25,848 млрд грн. У виконанні держзамовлення візьмуть участь 14 державних замовників.

Зокрема, оборонне держзамовлення передбачає фінансування розвитку виробничих потужностей оборонно-промислового комплексу на загальну суму 2,53 млрд грн (9,8% від загального обсягу ДОЗ).

«З них 1,7 млрд грн будуть спрямовані на виконання дослідних і дослідно-конструкторських робіт», — йдеться у повідомленні.

За попередніми розрахунками, 90% ДОЗ будуть виконані українськими постачальниками.

Крім того, уряду доручили забезпечити фінансування в повному обсязі, не допускаючи зменшення відповідних витрат державного бюджету або перерозподілу на інші потреби, і внести зміни в ряд державних цільових програм у сфері ОПК в частині продовження терміну їх виконання.

Зазначається, що загалом у 2020 році фінансовий ресурс на оборону і безпеку збільшено до 245,8 млрд грн, що на 30 млрд грн більше, ніж у 2019 році. Також виділено додатковий фінансовий ресурс в розмірі 10 млрд грн під державні гарантії для реалізації програм, пов'язаних з підвищенням обороноздатності та безпеки.

Нагадаємо, у жовтні 2019 року міністр оборони заявив, що в Україні планують відкрити більшу частину державного оборонного замовлення. Водночас певну частку закупівель все ж залишать засекреченою.

Поділитись: